Avrupa Birliği’nde gündem kürtajın yasaklanması! Birlik vatandaşları ayakta!

Polonya, hamile kadınlar için kurulması beklenen ağlama odalarını tartışıyor. Adalet Bakanlığı odaların açılmasını önerdi.

Avrupa ülkeleri bir bir kürtajı yasaklayan kararlar alıyor. Bu ülkelerden birisi olan Polonya’da günden ağlama odaları. Polonya Adalet Bakanlığı hamile kadınlar için ağlama odalarının kurulmasını istiyor. Avrupa Birliği yönetimi düşen nüfusun tekrardan artması için kürtajın yasaklanmasını tavsiye ediyor. Bu tavsiye kararına uyan ülkelerde özellikle kadınlar hükümete karşı tepkili

ANAYASA MAHKEMESİ KÜRTAJI YASAKLADI

Polonya Adalet Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi’nin kürtajı cinayet olarak kabul ederek yasaklamasının ardından kadınları desteklemek için bir takım kararlar almak istiyor. Bu destek kararlarından birisi de ağlama odaları. Girişimin mimarlarına göre hamile kadınlar, açılacak odaları ağlamak için kullanabilecek. Hamile kadınlara odalarda ayrıca psikolojik ve sosyal destek verilecek.

KÜRTAJ İÇİN GEÇERLİ OLAN SEBEPLER!

Polonya’da kürtaj bazı sebeplerde yapılabiliyor. Bunlar, hamileliğin bir kadının hayatı veya sağlığı için tehdit oluşturduğu, doğmamış bebek için ciddi ve geri döndürülemez gelişim bozuklukları veya hayatını tehdit eden tedavi edilemez bir hastalık riski olduğu ya da hamileliğin tecavüzden kaynaklandığı durumlar istisna oluşturuyor.

KADINLAR SOKAKTA!

Son haftalarda Polonya Anayasa Mahkemesi, kürtajla ilgili yeni kararlar yayımladı. Kararlarda kürtajın kapsama alanı daha da daraltıldı. Kürtaj için, doğmamış bebek için ciddi ve geri döndürülemez gelişim bozuklukları maddesini istisna dışı bıraktı. Anayasa Mahkemesi’nin bu kararının ardından başkent Varşova’da ve ülkenin diğer çeşitli bölgelerinde, koronavirüs salgınına ve toplu eylem yasaklarına rağmen hala hız kesmeyen kapsamlı protesto gösterileri düzenlendi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

 

4.8 / 5 (156 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.