Avrupa Birliği’nden kısa süreli konaklamalar için yeni kurallar!

Avrupa Birliği'nde Kısa Süreli Kiralamalara Yeni Düzenlemeler Geliyor!

 

Avrupa Parlamentosu'nun İç Pazar ve Tüketicinin Korunması (IMCO) Komitesi, kısa süreli konaklama faaliyetlerine yönelik yeni düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Bu yeni kuralların amacı, şeffaflığı artırmak ve yasa dışı listelemeleri önlemek.

Kim Van Sparrentak, Komitenin Raporcusu, "Kısa vadeli kiralık konaklama faaliyetlerinin hızla yayılması, konut piyasasında sıkıntılara neden oldu. Konut bulmakta zorlanan sakinler, yükselen kira ve konut fiyatlarıyla karşı karşıya kaldılar ve mahallelerin yaşanabilirliği de etkilendi" dedi.

 

Yeni getirilen kurallar şunları içeriyor:

 

AB ülkeleri, platformlardan gelen ana bilgisayar verilerini (örneğin, belirli adresler, ilgili kayıt numaraları, liste URL'leri) aylık olarak toplamak için tek bir dijital giriş noktası oluşturacaklar.

Üye ülkelerde, kısa süreli kiralanabilir mülkler için basit ve çevrimiçi bir kayıt süreci başlatılacak.

Bilgilere erişimi artırmak ve yeni kuralları daha iyi anlamalarını sağlamak için yetkililer, çevrimiçi platformlar, ev sahipleri ve vatandaşlar için bilgilendirme yapacaklar.

Çevrimiçi platformlar, ev sahipleri tarafından sağlanan bilgilerin güvenilir ve eksiksiz olmasını sağlayacaklar ve kayıt numaralarını açıkça listeleyecekler.

Üye devletlere, kayıt sistemlerini uyumlu hale getirmek ve gerekli BT altyapısını oluşturmak için 18 ay süre verilecek.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (206 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.