Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye teşekkür!

Avrupa Birliği; Irak, Suriye ve Yemenlilerin Belarus'a seyahat etmesini yasaklayan Türkiye'ye teşekkür etti.

Belarus-Polonya sınırında yaşanan sığınmacı gerilimi sonrası Avrupa Birliği Türkiye'ye aba altından sopa göstermiş, Belarus'a 'yasa dışı göçmen' taşıyan hava yolu şirketlerinin yaptırıma maruz kalabileceğini belirtmişti. Alman medyasında çıkan haberlerde de THY ve Rus hava yolu Aeroflot'a dikkat çekilmişti.

SHGM 'YASAKLADIK' DEDİ AB KONSEYİ BAŞKANI TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra bir açıklama yapan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), "AB ile Belarus arasındaki illegal sınır geçişleri yüzünden Irak, Suriye ve Yemen vatandaşlarının Türkiye'de Belarus'a uçak bileti almaları ve Türk havalimanlarından Belarus'a uçmaları ikinci bir duyuruya kadar yasaklandı." denildi.

SHGM'nin Twitter'da yaptığı açıklamayı alıntılayan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Türk otoritelerine ve SHGM'ye desteklerinden ve iş birliklerinden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Konuya ilişkin bir açıklama da Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan geldi.

THY'Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Belarus'a seferi olan tüm havayolu şirketleriyle temas halinde olduklarını söyleyen Maas, bhu temasların sonuç verdiğini kaydetti. Türk Hava Yolları'nın Belarus'a uçuşlarda Irak, Suriye ve Yemen vatandaşlarını uçağa almamasını örnek olarak veren Maas "Tüm havayolları şirketlerinin, suç teşkil eden insan kaçakçılığına yardım etmesi halinde bunun sonuçlarıyla karşılaşacaklarını bilmesi gerekir, buna hava sahasını kullanma hakkı ve iniş izinlerine yönelik yaptırımlar da dahil" dedi.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (189 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.