Avrupa'da yeni tip korona alarmı! Hangi ülkelerde görüldü?

İngiltere, ülkelerindeki korona virüsün mutasyona uğradığını ve etkisini yüzde 70 oranında arttırdığını açıkladıktan sonra İtalya, Fransa, Almanya ve Avusturya'ya hava yolu ulaşımını kapattı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, yaptığı açıklamalarla tüm dünyada panik etkisi yarattı. Johnson, "Virüs mutasyona uğradı. Mutasyon geçirmiş korona virüsü önceki virüse göre yüzde 70 daha bulaşıcı" ifadelerini kullanırken, Hancock ise, "Vaka sayısında adeta patlama yaşandı ve gidecek çok yolumuz var. Aşılar tamamlanmadan kontrol altına almak çok zor gözüküyor" açıklamasında bulundu. Bu açıklamaların ardından İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya ve İtalya ile havayolu ulaşımını durdurduğunu açıkladı. Bu dört ülkede de mutasyona uğramış yeni tip korona virüsün görüldüğü belirtildi. Bu gelişmeyle birlikte Almanya ve Fransa da sınırlarını tamamıyla kapatacağını açıkladı.

KORONA VİRÜS MUTASYONU AVRUPA'YI KORKUTTU!

İngiltere'de tespit edilen ve Avrupa Birliği ülkelerine yayılan yeni tip korona virüs tüm Avrupa devletlerinde paniğe yol açtı. Haber çıkar çıkmaz Belçika Başbakanı Alexander De Croo, İngiltere'ye hava ve demir yolu ulaşımını durdurduklarını duyurdu. İtalya Dışişleri Bakanı da İngiltere'yle uçuşların karşılıklı olarak askıya alındığını aktardı. Avusturya, İngiltere'ye seyahat yasağı getirdiğini açıkladı.


BELÇİKA'YA GELECEKLERİ ÜLKE KABUL ETMEYECEK

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, yaptığı açıklamada İngiltere'den Belçika'ya gelecekleri kabul etmeyeceklerini açıkladı. İngiltere'nin güneyinde görülen ve daha çabuk bulaştığı belirtilen yeni bir virüs hakkında bilimsel istişarelerde bulunmak amacıyla bu kararı aldıklarını ifade eden De Croo, 24 saatlik sürenin uzatılabileceğini kaydetti. De Croo, "Mutasyonla veya yeni virüs türünün Avrupa ana karasına ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili cevapsız birçok soru var." dedi. Hollanda, 1 Ocak tarihine kadar İngiltere uçuşlarını yasakladığını açıkladı. Almanya Sağlık Bakanlığı uçuş yasağı olabilir açıklaması yaptı. Berlin yönetiminin İngiltere ve Güney Afrika'ya uçuş yasağı veya kısıtlaması getirebileceği aktarıldı. Ayrıca Fransa'nın da İngiltere'ye uçuşları durdurabileceği bildirildi.

AVRUPA DEVLETLERİ SINIRLARINI KAPATIYOR

Ülkeler yeni tip korona virüsün bulaşmaması için bir bir sınırlarını kapatıyor. Öte yandan virüsün birçok ülkeye zaten yayılmış olmasından korkuluyor. Bu korkuyu yayan iki ülke Belçika ve Hollanda kendi ülkelerinde de mutasyona uğramış yeni tip virüsün görüldüğünü doğruladı. Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri Belçika ve Hollanda'nın yanı sıra Avusturya ve Danimarka'da da mutasyona uğramış korona virüs vakalarına rastlandığı belirtti. DSÖ Avrupa Ofisi yeni mutasyonun ortaya çıkmasının ardından üye ülkelere önlemleri artırmaları çağrısında bulundu. Bu ofisin verilerine göre Danimarka'da dokuz vaka görüldü. Hollanda ve Avusturya'da ise birer vakaya rastlandı.


YENİ TİP KORONA YÜZDE 70 DAHA FAZLA BULAŞICI

İngiltere'nin güneydoğusunda Covid-19'un daha hızlı yayılan yeni türü keşfedilmişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı tarafından yapılan açıklamada, ülkede keşfedilen yeni türün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu bildirilmişti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (247 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.