Avrupa koronayı yendi! Zafer havası

Avrupa aşılama sayesinde salgının önüne geçti. Olumlu haberler peş peşe gelince Avrupa ülkelerindeki açılma ve normalleşmeler başladı. Avrupa Birliği’nde süreç artık aşı-vaka dengesi üzerine kurulacak.

Avrupa ülkeleri aşı ile birlikte salgını kontrol altına almayı başardı. Durum böyle olunca bazı yasaklar toptan kaldırılırken bazıları ise esnetildi. Almanya’da dükkanlar randevu sistemi ile açıldı. Öte yandan çoğu dükkan kapıda alışveriş düzenine geçti. Sokağa çıkma yasakları kaldırılırken yaşlıların fiziksel aktivite yapmalarının önündeki engeller kaldırıldı. Öte yandan Almanya’da mutant virüs normal koronavirüsü geçmiş durumda ancak salgın ilk dalgadaki etkisini yitirmiş durumda. Bu durumun nedeni olarak yaşlı nüfusun aşılanması ve günlük aşılanan kişi sayısının artması olarak görülüyor.

İSVİÇRE PARKLARI AÇTI!

İsviçre’den gelen haberlere göre ülke parkları ve bira bahçelerini açma kararı aldı. Ülke koronavirüs salgınından tam kapanma önlemleri ile kurtuldu. Son dalgada ise ülkedeki vaka sayıları hızlı bir şekilde düşüşe geçti. İkinci dalganın 8600 can aldığı İsviçre'de, şu andaki ölüm oranları, normal ölümlerin sınırında ve aşırı bir ölüm sayısı artışı görülmüyor. Özellikle yaşlı nüfusun aşılanması ve yaşlılardan gençlere doğru giden aşılama ile virüsün yayılma hızı dengelendi.

AVUSTURYA’DA DÜKKANLAR VE İŞLETMELER AÇILDI

Avusturya, koronavirüs önlemlerini büyük ölçüde kaldırdı. Önlemleri en erken kaldıran Avrupa ülkesi olarak anılan Avusturya’da işletmeler ve mağazalar yeniden açıldı. Öte yandan ülkede vaka sayıları hızla düşmeye devam ediyor. Böyle giderse ülkede kısa sürede tüm yasaklar kaldırılacak.

HOLLANDA İÇİN TARİH 28 NİSAN!

Hollanda son 3 aydır sokağa çıkma yasakları uyguluyor. Bu uygulamanın meyvelerini alan Hollanda 28 Nisan’dan itibaren yasaklar kalkacak. Restoranlar ve barlar kapılarını açacak ve dışarıda servis verilecek. Ülkede ölüm sayıları oldukça düşmüş durumda. Aşı vaka dengesini yakalayan ülke aşılamayı hızlandırarak vaka sayılarını hızla düşürmeye çalışacak.

FRANSA YASAKLARA DEVAM EDECEK!

Fransa'da şu anda günlük enfeksiyon, yani her yüz bin kişideki bulaşma oranı 600 ile 900 arasında. Bu Avrupa'nın diğer ülkelerinde görülmeyen bir oran. Bu nedenle ülkede kısıtlamalar devam ediyor. Yüksekliğin nedeni, ülkede önlemlerin alınmasındaki gecikme. Diğer yandan aşılama da sürüyor. Bu ülkede henüz aşı- vaka dengesi aşılmış değil.

İNGİLTERE KORONAVİRÜS SÜRECİNDEN BİRİNCİ ÇIKTI!

İngiltere kendi geliştirdiği AstraZeneca aşısı ile salgını büyük oranda atlatmış durumda. Ülke salgın krizini atlatmayı kutluyor. Ülkede 12 Nisan'dan beri barlar, restoranlar ve her yer açık. Ülkede kitle bağışıklığı da gerçekleşti.

İTALYA ÜÇÜNCÜ DALGAYI ATLATTI!

İtalya, üçüncü dalga ile baş etmeyi başardı. Günlük vaka sayıları 9 bin bandına kadar geriledi. Alınan kararlar doğrultusunda restoranlar ve barlar önümüzdeki hafta açılıyor. Öğrenciler okula dönüyor. Mayıs ortasında yüzme havuzları, sinema ve tiyatrolar açılacak. Her ne kadar risk olsa da aşılamanın sürmesi de açılımı destekliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (158 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.