Avrupa seyahatleriyle ilgili kritik açıklama!

Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa ülkelerine yapılabilecek seyahat hakkında açıklamada bulundu. Komisyon, Avrupa Birliği’nin onay verdiği koronavirüs aşılarından olan kişiler için tavsiye kararı verdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelere AB tarafından onaylı iki doz aşı yaptıran kişilere yönelik mevcut seyahat kısıtlamalarını kaldırmalarını önerdi. Öte yandan Avrupa Komisyonu önümüzdeki günlerde 27 Avrupa Birliği ülkesine kimlerin seyahat edebileceğini görüşecek. Konuyla ilgili olarak bir Avrupa Birliği yöneticisi, yabancı vatandaşların koronavirüse karşı tamamen aşılanmasını ve epidemiyolojik durumu iyi olan ülkelerden gelenlerin ek kısıtlamalar olmaksızın blok ülkelerine seyahat etmelerine izin verilmesini tavsiye etti.

İKİ DOZ AŞI OLMUŞ KİŞİLERİN AVRUPA SEYAHATİ

Konu hakkında yönetici şu açıklamayı yaptı, “Avrupa Komisyonu, sadece epidemiyolojik durumu iyi olan ülkelerden gelen tüm kişiler için değil, aynı zamanda AB tarafından yetkilendirilmiş bir aşının tavsiye edilen son dozunu almış olan herkes için de AB’ye girişe zorunlu olmayan nedenlerle izin vermeyi önermektedir.”

AVRUPA SEYAHATLERİ İÇİN KRİTİK TOPLANTI

Avrupa Birliği yöneticisi, “Seyahat serbestisi, Dünya Sağlık Örgütü acil durum kullanım listeleme sürecini tamamlayan aşıları kapsayacak şekilde genişletilebilir” denirken “Komisyon ülkelerin listesini belirlemek için kullanılan yeni Covid-19 vakalarının sayısıyla ilgili eşiği yükseltmeyi önermektedir” ifadesini kullandı. Öte yandan 27 ülkeden oluşan blok üyeleri, kendileri dışında halihazırda sadece yedi ülkenin vatandaşlarının ülkelerine girmesine izin verirken, AB Komisyonu’nun yarın ülke sayısını genişletmesi bekleniyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (172 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.