Avrupa'yı trenle gezerken aşık olacağınız 7 şehir!

Avrupa'yı trenle seyahat etmek çok farklı bir keyif. Sırt çantamızı ve vizemizi aldıktan sonra yapılması gereken bir aktivite olarak karşımıza çıkan tatil planı sizi birbirinden güzel şehirler ile tanıştıracak.

Pandemi nedeniyle milyonlarca kişi 2020 yılında tatil planlarını ertelemek zorunda kaldı. Herkesin umudu 2021'de işlerin normale dönmesinde. Eğer aşı çalışmaları beklenen düzeyde giderse yaz aylarında hiç görülmemiş bir turizm yoğunluğu yaşanabilir. Türk vatandaşları arasında son zamanda popüler hale gelen Avrupa şehirlerini tren ile gezme tutkusu da bu yoğunluktan nasibini alacak gibi. Bu konuda size yardımcı olmak için birbirinden güzel 7 şehri sizler için derlerdik keyifli okumalar dileriz...

DOĞANIN VE MİMARİNİN ŞEHRİ: BERN

Gözümüzün önüne İsviçre'nin kartpostallık görüntüsünü ve Alp Dağları'nı getirelim. İşte Bern şehri bu dağların yamacında bulunan kristal berraklıktaki Aare Nehri'nin kıyısına kurulmuş görüntüsüyle kendine aşık eden bir şehir.


Karlarla kaplı Alp Dağları'nın çevrelediği, havasının ve yeşilinin büyüdüğü Bern, kafeleri, mahzen barları, el sanatları dükkanları ve 6 km'lik korunaklı kumtaşı alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.