Avustralya seyahat yasağını kaldırıyor!

Covid-19 pandemisi boyunca aldığı sıkı karantina önlemleriyle dikkat çeken ülke uluslararası sınırlarını kasım ayından itibaren açacağını duyurdu.

Covid-19 pandemisi boyunca aldığı sıkı karantina önlemleriyle dikkat çeken Avustralya, uluslararası sınırlarını kasım ayından itibaren açacağını duyurdu.

Avustralya Mart 2020’den bu yana, kendi vatandaşlarının ülkeden ayrılmasını yasaklamak dahil, sınırlarında en sıkı güvenlik önlemlerini alan ülkelerden biriydi.

İnsanlar yalnızca vefat etmek üzere olan yakınlarını ziyaret etmek ya da çok önemli işlerini halletmek gibi istisnai durumlarda ülkeden ayrılma hakkına sahiplerdi. Ülkeye girmeye izni olanların sayısı sınırlanırken on binlerce insan deniz aşırı ülkelerden pandemi boyunca uzun süre dönemedi.

Pandemiyle mücadele adına alınan önlemler corona virüsün yayılmasını engellediği için takdir edilse de ailelerin görüşmemesine neden olduğundan tartışmalara yol açmıştı.

Başbakan Scott Morrison, ‘’Avustralyalılara hayatlarını geri vermenin vakti geldi’’ diyerek sınırların açılacağı tarihi müjdeledi. Cuma günü yaptığı basın açıklamasında Morrison, insanların yaşadıkları eyaletin aşılanma oranı yüzde 80’i geçtiğinde Kasım ayından itibaren seyahat edebileceklerini belirtti.

Sınırların yabancı turistlere hemen açılmayacağı açıklanırken Avustralya’nın yeniden yabancı turistleri ağırlamaya başlaması için çalışacaklarını bildirdi.

Avustralya’nın seyahat eden her kişi başına 3 bin Avustralya dolarına (yaklaşık 19 bin 300 TL) mal olan 14 gün zorunlu otel karantinasının da aşamalı olarak kaldırılacağı aktarıldı. Bu uygulamanın aşı olup da seyahat edenler için 7 günlük, olmayan için 14 günlük ev karantinasıyla değiştirileceği bildirildi.

Yeni alınan karardan sonra havayoluna olan talebin yükseleceği tahmin edilirken hizmetlerdeki olası aksamalarla ilgili önlem alınması gerektiği hatırlatıldı.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (174 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.