Avusturya otel ve restoranları açmaya hazırlanıyor!

Avrupa Birliği ülkeleri 2021 yazı için hazırlıklarını sürdürüyor. 2020 yılında yaşanan kayıpları telafi etmek isteyen Avusturya, restoran, otel ve tiyatrolarla ilgili kararını verdi. Ülke 7 aydır kapalı olan işletmeleri 19 Mayıs’ta açıyor.

Avrupa Birliği ülkeleri salgın ile mücadele etmek için radikal kararlar aldı. Birçok ülkede haftalarca tam kapanma uygulanırken, otel, kafe, bar ve restoran gibi işletmeleri aylardır kapalı. Bu ülkelerden birisi olan Avusturya yaklaşık 7 aydır kapalı olan otel, kafe ve restoran gibi işletmeleri 19 Mayıs’ta açmaya hazırlanıyor.

AŞI OLMUŞ VEYA TEST YAPTIRMIŞ KİŞİLER GİREBİLECEK!

Avusturya’ya yönetimde olan ÖVP ile Yeşiller Partisi'nden oluşan koalisyon hükümeti Başbakanı Sebastian Kurz basın toplantısı düzenledi. Kurz düzenlediği toplantıda ülkede uygulanan koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi hakkında konuştu. Başbakan Kurz’un yaptığı açıklamalara göre Avusturya’da 7 aydır kapalı olan işletmeler için karar verildi. Restoran, otel ve tiyatro gibi işletmeler 19 Mayıs tarihinde açılacak. Ülke genelinde 19 Mayıs'tan itibaren aşı ya da test yaptırmış veya iyileşmiş kişilerin "yeşil kimlik" uygulaması kapsamında restoran, otel, tiyatro ya da spor merkezlerine girmelerine izin verilecek.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Avusturya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Avusturya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Avusturya’da geçirmek için vize için Marin Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

RUSYA, TÜRKİYE’YE KAPIYI KAPATTI!

Öte yandan Rusya, Türkiye uçuşlarına kısıtlamalar getirmişti. Türkiye’den Rusya’ya ve Rusya’dan Türkiye uçuşlar neredeyse yasaklanmıştı. Konu ile ilgili olarak Rusya’nın vatandaşlarını Kırım ve Mısır’a yönlendirdiği belirtildi. Yapılan iddialara göre Türklere Rusya kapısı 1 Ağustos tarihine kadar kapalı kalacak.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (166 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.