Avusturya Turist Vizesi İçin Yurt Dışı Sağlık Sigortası Şartı

Diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Avusturya turist vizesi için yurt dışı seyahat sağlık sigortası zorunlu tutuluyor. Kişilerin seyahatleri boyunca yaşayabilecekleri sağlık problemlerine karşı yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kurtarıcı olduğunun altı çiziliyor. Bu sebepten dolayı da uzun bir süredir vize başvuruları için gerekli belgelerin arasında sigortanın da yer aldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Her ülke için yurt dışı seyahat sağlık sigortasının şartlarında değişikliklerin yaşanabildiği belirtiliyor. Bu sebepten dolayı sigorta yaptırmadan önce Avusturya'nın talep ettiği şartları karşıladığından emin olunması gerektiği ifade ediliyor. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlarından alınan bilgiler doğrultusunda yaptırılması gereken yurt dışı sağlık sigortasının şartları şu şekilde belirtiliyor;

  • Yaptırılacak olan sigorta teminatının en az 30 bin Euro olması gerekiyor.
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının kapsamı tüm Schengen ülkelerini içermelidir.
  • Sağlık sigortasının başlangıç tarihi seyahat tarihinden bir gün önce başlamalıdır.
  • Sağlık sigortasının bitiş tarihi seyahat tarihinden bir gün sonra bitmelidir. 
  • Yaptırılan sağlık sigortasının poliçesi ıslak imzalı ve kaşeli olarak temin edilmelidir. 

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Olmadan Vize Almak İmkansız

Vize başvuru sürecinde yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırıldığına dair verilen poliçe kaybedilmemelidir. Vize için gerekli evraklar içerisinde poliçenin de yer aldığına dikkat çekilmektedir. Poliçe olmadan Avusturya için vize almanın imkansız olduğunun altı çiziliyor. 

Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanları tarafından sigorta konusunda da hizmet verilmektedir. Sigortası olmayan kişiler için tüm sigorta işlemleri kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Detaylı bilgi ve başvuru için aşağıda iletişim detayları yer alıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (244 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.