Bakan Çavuşoğlu Rusya Dış İşleri Bakanı ile Görüşecek mi?

Bakan Çavuşoğlu Rusya Dış İşleri Bakanı ile Görüşecek mi 300x162

Sergey Lavrov & Mevlüt Çavuşoğlu

Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov ile son dönemde sıklıkla görüşen Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rusya vizesi konusunda da bir görüşme yapacak mı? Son dönemde bakanlıktan yeni bir görüşmenin yapılabileceği konusunda bir açıklama gelmedi. Ancak bakanlığa yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu defa Suriye konusunu görüşmek üzere değil, vize işlemlerinin kalkabileceği konusunda bir görüşme yapılabilir.

Bu bilgi üzerine tüm gözler Dış İşleri Bakanlığı’na çevrildi. Özellikle Rusya vize uygulamasını kaldıracak mı sorusunun yanıtını merak edenler, bakanlıktan bir açıklama yapılmasını bekliyor. Henüz böyle bir görüşmenin yapılacağı yönünde de bir açıklama gelmediğinden Rusya vize başvurusu işlemlerinin askıya alınmaması şeklinde vatandaşlara bir uyarıda bulunuldu.

Dış İşleri Bakanlığından Açıklama Yapılmadı 

Rusya Vize Örneği

Rusya Vize Örneği

Yakın zamanda iş, gezi ya da ziyaret gibi amaçlarla Rusya’ya gitmeyi düşünen vatandaşların Rusya vizesi için gereken belgeler ve vize başvurusu işlemlerini yapmaya devam etmesi önerildi. Bu nedenle her iki ülkenin dış işleri bakanlarının bir araya gelmesi halinde de vizenin kalkması konusunun gündeme gelmeyeceği düşünülüyor. Aksi halde bakanlıktan konuya dair bir açıklama yapılması uzun sürmezdi.

Rusya vize uygulamasının kalkıp kalkmayacağı konusunda yöneltilen sorular da Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından yanıtsız bırakıldı. Bakan Lavrov son dönemde yaptığı basın toplantılarında genellikle Suriye’de yaşananlar konusunda açıklamalar yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle Rusya vizesinin kalkacağı yönünde bir gelişme beklenmiyor.

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.