Belçika’da insani vize skandalı! Aşırı sağ siyasetçiye hapis cezası

Belçika devletinin sağladığı insani vizeleri usulsüz bir şekilde veren aşırı sağ partide siyaset yapan Melikan Kucam’a haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Aşırı sağcı Yeni Flaman İttifakı’nın (N-VA) üyesi Mechelen kentinin eski belediye meclisi üyesi Melikan Kucam, Suriye ve Irak'taki Süryanilere insani vizeyi, kişi başı 2 bin 150 ile 7 bin 500 euro arasında değişen bedellerle satmakla suçlanıyordu. Suçlamalar hakkında karar veren mahkeme heyeti, Kucam'ın 8 yıl hapis cezasının yanı sıra haksız elde ettiği 696 bin euroyu da geri ödemesi gerektiğine hükmetti. Yargılama sırasında masum olduğunu iddia eden Kucam'ın avukatı kararı temyize götüreceklerini açıkladı.

YOLSUZLUK VE İNSAN KAÇAKÇILIĞI!

Aşırı sağcı milletvekili Melikan Kucam'ın yaptığı usulsüzlüğe annesi ve oğlunun da yardım ettiği tespit edildi. Öte yandan mahkeme Kucam'ın annesine 40 ay, oğluna ise 4 yıl hapis cezası verdi. Belçika'ya insanivize başvuruları ücretsiz ancak 350 euro idari gider ücreti alınıyor. Kucam, kendisi gibi Süryanilerin Belçika'ya getirilmesini sağlarken bundan kazanç sağladığı gerekçesiyle 2019'un başında tutuklanmıştı. Kucam'ın çok sayıda kişiyi vize verilebilecekler listesine eklemek için para aldığı belirtilmişti. Bir televizyon programının ortaya çıkardığı yolsuzluk üzerine başlayan yargı sürecinde Kucam'a yolsuzluk dışında insan kaçakçılığı suçlaması da yöneltilmişti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (205 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.