Belçika'dan yeni korona tedbirleri! Test yaptırmak zorunlu olacak!

Belçika'dan yeni korona tedbirleri! Test yaptırmak zorunlu olacak! Belçika, ülkede ikameti olmayıp ülkeye giriş yapmak isteyen kişilere korona virüs testini zorunlu kıldı. Ülke test sonuçlarını gösteremeyen kişilere giriş izni vermeyecek.

Belçika, korona virüs önlemlerini sıkılaştırdı. Belçika devletinden yapılan açıklamaya göre Belçika'ya seyahat etmek isteyen Avrupa Birliği vatandaşları ve turistlerden ülke korona virüs testi yaptırma zorunluluğu isteyecek.  

BELÇİKA'DAN YENİ KORONA TEDBİRLERİ! TEST YAPTIRMAK ZORUNLU OLACAK!

Alınan karara göre Noel tatilinden sonra yeni bir salgın dalgasıyla karşılaşmamak için 25 Aralık'tan itibaren Belçika'ya seyahat eden kişilerin negatif Covid-19 testi ibraz etmesi gerekecek. 


TREN VE UÇAĞA ALINMAYACAK

Ülkeye giriş yapmak isteyen kişiler eğer negatif test sonucu gösteremezlerse ülkeye kabul edilmeyecek. Öte yandan bu negatif test sonucunu göstermeyen kişiler uçak ve tren gibi ulaşım araçlarına alınmayacak. Ülke bu konuda şirketlere yazılı açıklama gönderecek.

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ RİSKLİ BÖLGEDE

Avrupa Birliği'nin yayınladığı risk haritasında birlik yüksek risk içeren kırmızı bölgede yer alıyor. Avrupa Birliği'nin komşu ülkeleri de kırmızı bölgede gösteriliyor. Bu haritaya göre hareket eden birçok Avrupa Birliği ülkesi ülkeye giriş ve çıkışları kapattı. Sadece başka ülkelerde bulunan kendi vatandaşlarını kabul ediyor. Bu ülkelerden Belçika, sadece mecburi gerekçelerle ülkeye seyahat edilmesine izin veriyor.

BELÇİKA ZORUNLU KARANTİNA UYGULAYACAK

Öte yandan Belçika'da yaşayan ancak başka bir ülkeye gidip dönen kişilere ise ülke zorunlu karantina uygulayacak. 10 gün karantinada kalacak bu kişilerin korona virüs testi yaptırma zorunluluğu yok. Ayrıca Belçika'da vaka sayıları yeniden artışa geçti. Ekim ayı itibariyle yükselişe geçen vaka sayıları günlük ortalama 15 bin sayısına kadar çıkmış ve bu sayı rekor olarak kabul edilen 27 Ekim tarihinde 22 bin olarak açıklanmıştı. Bu sayılar Belçika devletinin aldığı gece sokağa çıkma yasağı, restoran, bar ve kafelerin kapatılması, evden çalışma zorunluluğu gibi tedbirlerle 2 bine kadar düştü. Şuan ise yeni bir artış ile günlük vaka sayılarını devlet günlük ortalama 2 bin 400 olarak açıklıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul
Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com

4.8 / 5 (211 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.