Birleşik Arap Emirlikleri yabancı ülke vatandaşlarına vatandaşlık verecek!

Birleşik Arap Emirlikleri dünya ile daha fazla iletişime geçmek ve büyümek için yabancı ülke vatandaşlarına vatandaşlık vermeye hazırlanıyor. Ülke doktor, bilim adamı ve diğer mesleklerden binlerce kişiye vatandaşlık verecek.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), yabancı ülke vatandaşlarına vatandaşlık vereceğini açıkladı. Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn isimli 7 emirlikten oluşan BAE'nin, dünyada etkinliğini arttırmak ve büyümek için bu kararı aldığı belirtiliyor. BAE'nın asıl amacı Orta Doğu'nun finans merkezi olmak. Bu konuda da çok önemli adımlar atan Birleşik Arap Emirlikleri, ülkelerinde çalışan ve yaşayan yabancı ülke vatandaşlarına da vatandaşlık vermek istiyor. Birleşik Arap Emirlikleri'nin nüfusunun yüzde 80'ini yabancılar oluşturuyor. Ülkenin ezici çoğunluğu ülkeye çalışmak için gelen kalifiye insanlar oluşuyor. Bu yabancı ülke vatandaşları ülkenin bugünlere gelmesini sağladı.


BAE BAŞBAKANINDAN AÇIKLAMA!

Birleşik Arap Emirlikleri, bazı meslek gruplarına öncelik vereceklerini açıkladı. Bu meslek grupları arasında yatırımcılar, mühendisler, doktorlar, bilim insanları, sanatçılar, yazarlar  ve mucitler bulunuyor. BAE bu kararı veren ilk körfez ülkesi oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BAE Başbakanı Şeyh Muhammed Bin Rashid el-Maktum, kararın nüfus çeşitliliğini sağlamak, kalifiye insan gücünü arttırmak ve yatırımların ülkeye çekilmesi için olduğunu belirtti. BAE Başbakanı Şeyh Muhammed Bin Rashid el-Maktum, “Yeni kararlar bizim gelişme yolculuğumuza yeni yetenekleri çekmemize katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.


BİRLEŞIK ARAP EMİRLİKLERİ VATANDAŞI OLMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Ülkenin vatandaşlarına sağladığı destekler şu şekilde:

-Emirlik vatandaşı bir adam Emirlik vatandaşı bir kadın ile evlenirse ülke 19.000 dolar destek veriliyor.

-İhtiyacı olan Emirlik vatandaşına tek sefere mahsus borçlarını tamamen sıfırlama imkanı.

-Emirlik, bütün ülke vatandaşlarının borçlarını bayram öncesinde sıfırlıyor (Bu her zaman olan bir durum değildir. İstisnai günlerde olmaktadır).

-Birleşik Arap Emirlikleri'nde eğitim tamamen ücretsiz.

-BAE hükümeti başarılı ülke öğrencilerini yurt dışında okutur ve para desteği sağlar.

-Ülke vatandaşları eğer kendi evini inşa etmek isterse hükümet bedava arazi tahsis etmektedir.

-Hükümet tarafından elektrik ve su faturalarına destek sağlanıyor.

-Kamuda ve bazı sektörlerde ülke vatandaşı olanlara iş imkanı sağlanıyor. İşe giren Emirlik vatandaşları, yabancı çalışanlardan çok daha fazla para kazanıyor.

-Birleşik Arap Emirlikleri pasaportu ile çok fazla ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. 


VATANDAŞLIK İSTEYEN YABANCILARIN YERİNE GETİRMESİ GEREKEN ŞARTLAR!

Birleşik Arap Emirlikleri'nin resmi haber ajansı WAM, ülkeden vatandaşlık isteyen yabancıların yerine getirmesi gereken şartları açıkladı.

-Yatırımcılar konut sahibi olmalı.

-BAE Ekonomi Bakanlığı’nın onayladığı bir ya da daha fazla patent sahibi olmalı ve ayrıca Ekonomi Bakanlığı’ndan bir tavsiye mektubu almalı.

-Doktorlar ve sağlık uzmanları özgün ve farklı bir bilim dalında uzmanlaşmalı ve bu durum BAE tarafından öncelikli olmalı.

-Bilim insanları bir üniversitede ya da araştırma merkezinde ya da özel sektörde aktif olarak çalışmalı ve 10 yıldan uzun bir süredir sektör içerisinde olmalı.

-Sanatçılar ve entelektüeller ise bir ya da daha fazla uluslararası ödül kazanmalı. İlgili devlet kuruluşlarından bir tavsiye mektubu da zorunlu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (201 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.