Bulgaristan’dan Türk Vatandaşlarına Vize Kolaylığı

Ülkemiz sınır komşularıyla yürütülen başarılı politikalar sonuç vermeye devam ediyor. Koronavirüs pandemi sürecinde bilindiği üzere Türkiye tarafından öncelikle sınır ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde birçok ülkeye yardım gönderilmektedir. Bulgaristan bu yardımların karşılığı olarak Türkiye için Bulgaristan vizesi konusunda kolaylık getirmeye karar verdi.

Bulgaristan Ulusal Turizm Kurulu Talep Etti

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından yapılan açıklamalarda Bulgaristan Ulusal Turizm Kurulu’nun Türk vatandaşları için vize kolaylığı getirilmesini talep ettiği ifade edildi. Bulgaristan vize işlemleri için Marina Vize Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermeye devam etmektedir.

Bulgaristan Vize Kolaylığı

Koronavirüs Pandemisi Sonrası Kapıda Vize Süreci

Bulgaristan tarafından ülkemiz vatandaşları için sağlanması planlanan vize kolaylığının detayları konusunda şuan için bir açıklama bulunmuyor. Bulgaristan Ulusal Turizm Kurulu’nun Başbakan Boyko Borisov’a gönderdiği mektup içerisinde Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması kapsamında vize verilebileceği belirtiliyor. Benzer şekilde Türk vatandaşlarının yanı sıra Rusya’dan gelecek turistler için de vize kolaylığının sağlanabileceğinin altı çizilmektedir.

2019 Yılında Bulgaristan’a Giriş Yapan Türk Vatandaşı Sayısı

2019 yılına ait istatistiklere bakıldığında iki veri dikkatleri çekiyor.

  • 2019 yılında Bulgaristan sınırına giriş yapan Türk vatandaşı sayısı 1 milyon 628 bin 231.
  • 2019 yılında Bulgaristan sınırına tatil amacıyla giriş yapan Türk vatandaşı sayısı 419 bin 229.

Sayısal verilere bakıldığında ülkemizden Bulgaristan’a tatil amacıyla seyahat eden kişi sayısının ciddi bir seviyede olduğu görülmektedir. Vize kolaylığıyla birlikte Bulgaristan’a tatil amacıyla giden kişi sayısında büyük bir artışın yaşanması bekleniyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.