Bulgaristan Transit Vize İstiyor Mu?

Son yıllarda uçak bileti maliyetini düşürmek amacıyla birçok kişi tarafından aktarmalı uçuşlar tercih ediliyor. Bu noktada ise insanların karşısına transit vize problemi çıkabilmektedir. Bazı ülkeler, insanlar hava limanından çıkmayacak bile olsa bekleme yaptıkları için transit vize talebinde bulunabiliyor. Ülkemizin sınır komşularından olan Bulgaristan da aktarma noktası olarak Türk vatandaşları tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Bulgaristan transit vize konusunda Schengen vizesini dikkate almaktadır.

Bulgaristan hükümeti tarafından alınan son karar kapsamında Schengen vizesine sahip olan kişilerden transit vize istenmemektedir. Schengen vizesi olmayan kişilerin Bulgaristan’ı aktarma noktası olarak kullanılması durumunda transit vizenin alınması gerekiyor.

Transit Vize Nedir?

Öncelikle konunun uzmanları tarafından önemli bir noktaya dikkat çekiliyor. Transit vizenin hava limanı içerisinde bekleyebilmek için alındığı ve bu vizeyle hava limanını terk etmenin legal olmadığı unutulmamalıdır. Seyahat sırasında bir ülke hava limanının aktarma için kullanılacak olması durumunda ülkeler tarafından talep edilen kısa süreli vizeye transit vize denilmektedir.

Marina Vize Merkezi tarafından normal vizelerin haricinde transit vize konusunda da danışmanlık sağlanıyor. Schengen vizesi olmayan kişilerin Bulgaristan’ı kullanmaları gerektiği durumlarda Marina Vize tarafından gerekli olan süreç başlatılmakta ve kısa süre içerisinde transit vize alınabilmektedir. Profesyonel vize danışmanlık hizmetleri için ihtiyaç duyduğunuz tüm her şey için aşağıdaki iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.