Bulgaristan Turist Vizesi İçin Yurt Dışı Sağlık Sigortası İsteniyor

Diğer ülke vizelerinde olduğu gibi Bulgaristan turist vizesi için de kişilerin sağlık sigortası kapsamında olması isteniyor. Fakat günümüz şartlarında bir çok kişinin sağlık sigortasının sadece ülke sınırları içerisinde geçerli olduğu biliniyor. Uzmanlar tarafından da sürekli olarak yurt dışı sağlık sigortası ile yurt içinde geçerli olan sağlık sigortasının karıştırılmaması konusunda uyarılar yapılıyor. 

Bulgaristan seyahat sürecinde kişilerin sağlık noktasında yaşayabilecekleri olası problemler karşısında yurt dışı sağlık sigortası kişilere güvence sağlıyor. Vize başvuru sürecinde yurt dışı sağlık sigortası bulunmayan kişilerin vize almaları mümkün olmayacaktır. 

Yurt Dışı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Öncelikle her ülkenin talep ettiği yurt dışı sağlık sigortası şartlarında değişiklikler yer aldığına dikkat çekiliyor. Bu sebepten dolayı Bulgaristan vizesi için gerekliliklere bakıldığında, şu noktaların ön plana çıktığı görülüyor;

  • Yurt dışı sağlık sigortasının teminatı turistik Bulgaristan vizesi için minimum 30 bin Euro teminata sahip olması gerekiyor. 
  • Sağlık sigortasının geçerli olduğu kapsam Bulgaristan veya tüm dünya olması şartı aranıyor.
  • Geçerli olduğu tarih kapsamında dönüş gününün tamamını kapsadığından emin olunması önem taşıyor.
  • Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından yurt dışı sağlık sigortası yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (154 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.