Cezayir’e Vizesiz Kimler Girebilir?

Cezayir ile ülkemiz arasında yapılan iş birliği çerçevesinde vize muafiyeti uygulanıyor. Diğer ülkelerin Türk vatandaşları için uyguladığı vize muafiyetine kıyasla Cezayir’in farklı bir muafiyet uyguladığına dikkat etmek gerekmektedir. Türk vatandaşları vize muafiyetinin tüm vatandaşlara uygulandığı düşüncesine girebilmekte ve bu duruma bağlı olarak da seyahat planlarında problemler çıkabilmektedir. Seyahat planlarında yaşanabilecek problemlerin önüne geçilebilmesi amacıyla uzmanlar tarafından sürekli olarak Cezayir vize muafiyeti kapsamının detaylarına vurgu yapılıyor.

Cezayir ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti uygulaması 2019 yılı Aralık ayından beri uygulanıyor. Uygulanan vize muafiyetinin tüm Türk vatandaşlarını kapsamadığına dikkat çekilmektedir. Öncelikle Türk vatandaşlarının vize muafiyetinden yararlanabilmesi için yapılacak olan seyahatin turistik amaçlı olması isteniyor.

Kimler Vizesiz Cezayir’e Seyahat Edebilir?

Her geçen gün ülkemiz ile diğer ülkeler arasında yapılan anlaşmalar neticesinde karşılıklı vize muafiyetleri uygulanmakta ve insanların özgür bir şekilde seyahat etmeleri sağlanmaktadır. 2019 Aralık ayından itibaren kısıtlı bir kapsamda Cezayir de vize muafiyeti uygulayan ülkeler arasında yer aldı.

6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 18’inci maddesi kapsamında verilen karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayınlandı. Alınan karara göre ülkemiz vatandaşlarından 15 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük kişiler ülkemizden Cezayir’e vizesiz olarak seyahat edebiliyor.

Her 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat edilebileceği ve seyahatlerin sadece turistik amaçlı olabileceğine de ayrıca vurgu yapılıyor. Kapsam dışında kalan diğer Türk vatandaşların seyahatleri için Marina Vize Merkezi profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.