Çin'den DSÖ'ye vize çıktı! Vaka sayıları yükselişe geçti!

Çin'den aylar sonra günlük korona vaka sayımız 100'ün üzerinde açıklaması geldi. Bu açıklamayı inandırıcı bulmayan sağlık otoriteleri Çin'in açıklamalarını en az 1000 ile çarpın açıklamasında bulunuyor. 

Yılbaşında tek parti yapan ülke olan Çin'den şaşırtıcı bir açıklama geldi. Korona virüsü yendiklerini açıklayan ve günlük 5 ile 15 arasında vaka sayısı açıklayan 1 milyar 420 milyon nüfuslu Çin, 5 ay sonra günlük vaka sayısının 100'ün üzende olduğunu bildirdi. Tabiki bu açıklama hiç bir sağlık otoritesi tarafından doğru kabul edilmiyor. Öte yandan Çin ile ilgili bir açıklama da Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) geldi. DSÖ, korona virüsün kaynağını araştırmak üzere 14 Ocak'ta bilim adamlarının Çin'e gideceğini açıkladı.

76 SEMPTOMSUZ KORONA HASTASI!

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan (NCH) yapılan açıklamaya göre, son 24 saate 18'i yurt dışından gelen toplam 103 korona virüslü hasta tespit edildi. Açıklamalara göre can kaybı yaşanmadı. Bu açıklamayla birlikte Çin, 5 ay sonra vaka sayısının 100'ün üzerine çıktığını açıklamış oldu. 82 vakanın Hebei eyaletinde görüldüğünü belirten NCH, sağlık ekiplerini bölgeye gönderdiğini belirtti. Bu arada, Kovid-19 testi pozitif çıktığı halde hastalık belirtisi göstermeyen 76 yeni vaka görüldüğü bildirildi. Çin yönetimi, söz konusu nitelikteki vakaları toplam vaka sayısına dahil etmiyor, "asemptomatik vakalar" olarak ayrı sınıflandırıyor. 

ÇİN'DEN DSÖ'YE İZİN ÇIKTI!

Dünya Sağlık Örgütü'nden bilim adamları salgını araştırmak için perşembe günü Çin'e gidiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, DSÖ'nin Çin'e gelerek araştırma yapacağını duyurdu. DSÖ uzmanlarından oluşan bir heyetin, Kovid-19 salgınına neden olan virüsün kaynağını araştırmak üzere 14 Ocak'ta salgının çıkış noktası olan Çin'e geleceğinin belirtildiği açıklamada, uzmanların Çinli meslektaşlarıyla görüşeceği kaydedildi. Çin vizesi almak için hangi yolları izlemeliyim?

ÇİN İLK ZİYARETİ KABUL ETMEMİŞTİ!

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 5 Ocak'ta yaptığı açıklamada, "Çinli yetkililerin Çin'e gidecek heyet için gerekli izinleri henüz tamamlamadığını öğrendik. Ekibin iki üyesinin (Çin'e) yolculuklarına çoktan başlamış olması ve diğerlerinin de son dakikada seyahat edememesi nedeniyle bu haber beni büyük hayal kırıklığına uğrattı" ifadesini kullanmıştı. DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan ise vize sorununun DSÖ bilim heyetinin Çin'e girişine engel olduğunu söylemişti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (179 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.