Çin Turistik Vizesi 1 Haftada Alınabiliyor

Dünya devleri arasında yer alan Çin'i görmek isteyenlerin öncelikle Çin turistik vizesi için gerekli başvuruyu yapması gerekiyor. Dünya genelinde birçok ülkenin olduğu gibi ülkemizin de Çin ile ticari ilişkileri gün geçtikçe daha da güçlenmeye devam ediyor. Ticaret amaçlı olarak yıllardır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Çin'e seyahat ediyor olsalar da turistik amaçlı olarak son birkaç yıldır seyahatlerde belirgin bir artış yaşandı.

Kalabalığı, teknolojiye yapmış olduğu yatırımları ve sıra dışı kültürleriyle dünyanın ilgisini üzerine çeken Çin'i herkesin gezip görmesi tavsiye ediliyor. Türkiye'den Çin'e direkt olarak uçak seferlerinin de bulunması turistik seyahatler açısından büyük bir kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra vize sürecinin de oldukça kısa sürmesi Çin'i cazip hale getirmek için oldukça büyük bir önem taşıyor. 

Çin Turistik Vizesi İçin Konsolosluğu Gitmeye Gerek Kalmıyor

Marina Vize Başvuru Merkezi üzerinden Çin için turistik vize başvurusu yapılması durumunda başvuru yapan kişilerin direkt olarak konsolosluğa gitmelerine gerek kalmıyor. Fakat gerekli görüldüğü taktirde nadiren de olsa konsolosluk tarafından mülakat için kişileri çağrılabiliyor. Bu gibi durumlarda konsolosluğa gitmenin mecbur olduğuna dikkat çekiliyor. 

Turistik amaçlı olarak Çin tarafından iki farklı şartta vize verilebiliyor. Bunlar;

  • 1 aylık turistik 1 girişli Çin vizesi
  • 3 aylık turistik 2 girişli Çin vizesi

Her iki vizenin başvuru sürecinin istisnai durumlar haricinde 7 iş günü sürdüğü belirtiliyor. Daha detaylı bilgi için aşağıda iletişim bilgileri yer almaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (193 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.