Diyanet hac başvurularıyla ilgili kararını verdi!

Koronavirüs salgını nedeniyle hac ve umre durumu askıya alınmıştı. Uzun bir zaman sonra Suudi Arabistan Kabe’yi açtı ancak bu sefer de sayıyı sınırlı tuttu. Konuyla ilgili olarak Hac ve Umre Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş başkanlığında toplandı.

Koronavirüs salgını her alanda olduğu gibi dini ibadetler konusunu da vatandaşları sekteye uğrattı. Salgın nedeniyle Kabe’nin kapıları uzun süre kapalı kaldı. Öte yandan açılan alan sınırlı sayıda Müslüman’ın ziyaretine ev sahipliği yapacak. Konuyla ilgili olarak Hac ve Umre Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş başkanlığında toplandı.

SUUDİ ARABİSTAN HAC İÇİN YURT DIŞINDAN KİMSEYİ KABUL ETMEYECEK

Toplantıda, Suudi Arabistan’ın, “Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılında da hac ibadetinin sadece ülke içinde yaşayan ve yurt dışından hacı adayı kabul edilmeyeceği” şeklindeki kararı değerlendirildi. 2021 yılına devredilen hacı adaylarının kayıt haklarının 2022 yılına aktarılmasına karar verildi. Hacca gitmekten vazgeçen adayların ücretleri ise iade edilecek.

VAZGEÇEN ADAYLARIN ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK

Hacı adaylarının, daha önce hesaplarında bırakılan 1000’er Riyal’in 2022 yılı haccından mahsup edilmek üzere blokesi devam edecek. 2022 yılına kesin kayıt hakkı devredilen ancak hacca gitmekten vazgeçen adayların ödediği ücretin tamamı iade edilecek.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (209 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.