Dubai'de aşılananlar sosyal hayata geri dönüyor!

Dubai’de koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kararlarda esnemeye gidildi. Yeni alınan karara göre aşı olan kişiler artık spor müsabakası, konser ve ödül töreni gibi etkinliklere katılabilecek.

Dubai, 2020 yılının temmuz, ayında yeni kısıtlama kararı almış maske ve sosyal mesafeyi zorunlu hale getirmişti. Ülkede hızla devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili olarak yeni kararlar alındı. Yeni alınan kararlarla birlikte Dubai’deki bazı yasaklar gevşetildi.

EĞLENCE MEKANLARI YÜZDE 70 KAPASİTE İLE AÇILIYOR

Konuyla ilgili olarak Dubai Medya Ofisi'nden yapılan açıklamada, eğlence mekanlarının yüzde 70 kapasite ile açılabileceği belirtildi. Buna göre, kapalı mekanlarda maksimum 1500 kişi, açık alanlarda ise 2 bin 500 kişilik etkinlikler gerçekleştirilebilecek.

AŞI OLANLAR ETKİNLİKLERE KATILABİLECEK

Açıklamada Kovid-19 aşısı olanlar toplu etkinliklere katılabilecekleri belirtilerek, "Toplu sporları etkinlikleri, konserler, gala yemekleri ve ödül törenleri gibi sosyal/kurumsal etkinlikler için izinler, katılımcıların Kovid-19 aşısı olması şartıyla verilecektir" denildi. Öte yandan, emirlikte ayrıca oteller de artık tam kapasite ile hizmet verebilecek. Otellerde veya başka mekanlarda düzenlenen düğünlere aşı olmak şartıyla, 100 kişi katılabilecek.

MASKE TAKILARAK 30 KİŞİ BİR ARAYA GELEBİLİR

Evlerde düzenlenen nikah ve düğün etkinliklerinde ise, aşı şartı aranmaksızın ancak maske ve mesafe kurallarına uyulması şartıyla, 30 kişi bir araya gelebilecek. Başkent Abu Dabi dahil yedi emirlikten oluşan BAE şimdiye kadar, 1.631 ölüm, 546 binden fazla Kovid-19 vakası kaydetti. Yaklaşık 10 milyonluk bir nüfusa sahip olan Emirlikler, 11.4 milyon aşı uyguladığını açıkladı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (223 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.