Dubai Vizesi Kalktı mı?

Dubai vize uygulayan ülkeler arasında yer alıyor. Son dönemde çıkan Dubai vizesi kalktı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığı yapılan resmi açıklamalarda da yer aldı. Halk arasında böyle bir söylentinin vuku bulması üzerine yetkililer bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Dubai vize işlemlerinin yapılması gerektiği, ülkenin vize ile giriş yapılabilen ülkeler arasında yer aldığı bilgisi bulunuyor.

Bu arada Dubai vize işlemlerikonsolosluklarda yoğunluk olmadığı dönemlerde çok kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Bu nedenle vize başvurusunu çok erken bir dönemde yapmaya gerek kalmıyor. Ancak yaz aylarında ve yoğunluğun olduğu dönemlerde Dubai vize başvurusuiçin geç kalınmaması ve başvuru işlemlerinin son günlere bırakılmaması da uzmanların konuya dair uyarıları arasında yer alıyor.

Dubai Vizesi Örneği

Dubai Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

Bu ülkeye giriş yapabilmek için pasaportunuzun en az 2 sayfasının boş olması gerekiyor. Vizeye uygun formda yeni çekilmiş bir fotoğraf ve başvuru formu da Dubai vizesi için gereken belgeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bazı ek belgelerin de talep edildiğini belirtmek gerekir.

Vize işlemleri için deneyimli bir firmayı seçmeniz halinde gereken evrakların büyük bölümü bu firma tarafından karşılanıyor. Dolayısıyla hem Dubai vize işlemleri için uzun zaman ayrılmasına gerek kalmıyor, hem de vize için gereken belgelerde yapılan basit hatalar nedeniyle vize başvurusunun reddedilmesi olasılığı ortadan kalkıyor. Bu nedenle uzmanlar tecrübeli bir firmanın tercih edilmesini öneriyor.

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.