Dubrovnik’e uçuşlar yeniden başladı!

Türk Hava Yolları, Hırvatistan’ın popüler turizm destinasyonu olan Dubrovnik şehrine yeniden uçuşlara başladığı açıklandı.

Milli taşıyıcının İstanbul-Dubrovnik hattında seferlerine 3 Temmuz’da başladığı ve uçuşların Çarşamba, Cumartesi olmak üzere haftada iki frekans olarak yapılacağı bildirildi. A321 tipi uçakla yapılacak olan Dubrovnik uçuşlarının kış sezonuna kadar devam etmesinin planlandığı öğrenildi.

RUSYA’DAN TÜRKİYE UÇUŞLARIYLA İLGİLİ İYİ HABER

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı Türkiye’ye tarifeli ve charter uçuşlarla ilgili yeni karar aldı. Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’ndan (Rosaviatsia) yapılan açıklamada, “Türkiye’ye tarifeli ve charter uçuşların yapılabileceği Rusya’daki kentlerin sayısı artırıldı. Rus ve Türk havayolu uçakları, 12 Temmuz’dan itibaren Rusya’nın 45 uluslararası havalimanından uçuş yapabilecek.” ifadelerine yer verildi. Bu uçuşların, Rusya’nın Barnaul, Belgorod, Volgograd, Voronej’ın yanı sıra Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalçik, Orenburg, Saratov, Soçi, Tümen, Yujno-Sahalinsk kentlerinden yapılabileceği kaydedilen açıklamada, İzmir’e uçuşların da aynı tarihte başlayacağı belirtildi.

TÜRKİYE UÇUŞLARI SINIRLANDIRILMIŞTI

Rusya, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele önlemleri çerçevesinde, 15 Nisan’da aldığı kararla Türkiye ile uçuşları sınırlandırmıştı. Rusya’dan bir heyet, 16 ve 17 Haziran’da Antalya’yı ziyaret ederek, COVİD-19 önlemleri hakkında bilgi almıştı. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 18 Haziran’da, Türkiye’ye tüm uçuşları 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatma kararı aldıklarını duyurmuştu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (230 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.