Fas hükümeti Türkiye ile uçuşları 15 günlüğüne askıya aldı!

Fas hükümeti Türkiye ve İsviçre’ye uçuş yasağı getirdi. Ülke 15 gün süre ile uçuşların askıya alındığını duyurdu. Alınan kararın nedeni ise mutasyona uğramış koronavirüs salgını.

Mutasyonlu koronavirüs endişesi ile birçok ülke sınırlarını kapatma kararı aldı. Bu ülkelerden birisi olan Fas, mutasyonlu koronavirüsün görüldüğü Türkiye ve İsviçre'yi seyahat yasağı getirilen ülkeler listesine ekledi. Fas hükümeti Türkiye ve İsviçre ile karşılıklı uçuşların 15 günlüğüne askıya alındığını duyurdu. Fas’ın bu listeye başka ülkeleri de ekleyeceği konuşuluyor.

FAS’IN RABAT BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA!

Türkiye'nin Rabat Büyükelçiliği’nin internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: "Fas Hükümeti, Covid-19 salgınıyla mücadele önlemleri ve Fas Sağlık Bakanlığı'nın getirdiği kriterler kapsamında, diğer bazı ülkelerle birlikte Türkiye'yle olan uçuşları ve yolcu girişlerini bugün (22 Şubat) saat 24:00 itibariyle 15 gün süreyle durdurma kararı almıştır." Mutasyona uğramış koronavirüsü engellemek için Fas daha önce de İngiltere, Güney Afrika, Danimarka, Avustralya, Brezilya, İrlanda ve Yeni Zelanda'yla da uçuşları askıya almıştı.

AVRUPA’DA KISITLAMALAR PROTESTO EDİLİYOR

İngiltere’de başlayan ardından da Güney Afrika ve Brezilya’da ortaya çıkan koronavirüsün yeni varyantları tüm dünyada paniğe neden oldu. Birçok ülke normalleşme adımları atmaya başlarken ortaya çıkan mutant korona ülkeleri geri adım attırmış ve birçok ülke sınırlarını kapatmak zorunda kalmıştı. Ancak bu son kapanma nedeniyle Avrupa ülkelerinin çoğunda protesto gösterileri düzenlendi. İngiltere başta olmak üzere birçok ülke pandeminin başında verdikleri destekleri kesmek zorunda kaldılar. Destek alamayan ve dükkanlarını açamayan binlerce Avrupalı durumu protesto etti. Fas vizesi nasıl alınır?

TÜRKİYE 2021 YILINA KÖTÜ BAŞLADI!

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre 2021 yılının ocak ayında Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 71,5 düşüş kaydederek 509 bin 787 olarak gerçekleşti. Kasım ayında düşüş yüzde 61,9 olarak gerçekleşirken Aralık ayında yüzde 67,4 olarak gerçekleşmişti. Ocak ayında Türkiye’ye en fazla turist Rusya, İran, Bulgaristan, Ukrayna ve Almanya’dan geldi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (195 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.