Fransa’dan Türkiye’ye yeşil ışık

Koronavirüs salgınının Avrupa'da hız kesmesiyle birlikte ülkeler de bir bir yeni alınan kararları duyurmaya başladı.

Fransa vakalardaki son duruma göre seyahat kısıtlamalarını güncelledi. Salgının yoğun yaşandığı günlerde turuncu listeye alınan Türkiye artık yeşil ve risksiz ülkeler listesinde.

Fransa'da, Covid-19 sebebiyle uygulamaya konulan seyahat kısıtlamaları listesi 31 Mart 2022 tarihinde güncellenerek, Türkiye’nin de bulunduğu 46 ülke turuncu listeden çıkarılarak yeşil listeye alındı.

Böylece Türkiye’den Fransa'ya seyahatlerde zorunlu bir neden gösterme uygulaması son buldu.

ÜLKEYE GELENLER İÇİN 2 DOZ AŞI ŞARTI

Fransa'dan Türkiye'ye yapılacak seyahatlerde Dünya Sağlık Örgütü veya Türkiye tarafından acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az 2 doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan itibaren en az 14 gün geçtiğini belgeleyen veya son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu ya da son 48 saat içinde alınmış negatif hızlı antijen testinden birini ibraz eden yolcular kısıtlamaya tabii olmaksızın seyahat edebilecek. Son 6 ay içinde Covid-19 geçirmiş kişiler de resmi belge ibraz etmeleri halinde seyahat edecek.

Ülkede, 12 yaş altındaki yolcuların bu uygulamalardan muaf olduğu da belirtildi.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (205 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.