Fransa göçmen almaya hazırlanıyor! Fransız bakandan açıklama

Avrupa ülkelerindeki işgücü açığının giderek artması nedeniyle hükümetler, yabancıların kolaylıkla çalışabilmesi için yabancılar yasasında değişiklik yapma yoluna gidiyor.

Bu yöndeki çalışmalar kapsamında Fransa Çalışma Bakanı Olivier Dussopt, bazı meslekler için göçmen alımının şart olduğunu ifade etti.

Dussopt, özellikle mutfak yardımcılığı ve temizlik gibi mesleklerde, ülke dışından gelen işçilerin oranının ulusal ortalamadan çok daha yüksek olduğunu belirtti. Hizmet sektöründe çalışan göçmenlerin oranının yüzde 25 olduğunu ifade eden Dussopt, "Gerçekle yüzleşmeliyiz. Bu meslekler onlarsız olmazdı. Bazı profesyonel sektörler ülkemize göç olmadan işlemezdi" şeklinde konuştu.

Dussopt, Paris'teki restoranlarda yasal iş sözleşmesiyle yıllardır çalışan ancak oturum izni bulunmayan kişilerin olduğunu dile getirirken, sağ partilerin göçmen alımına karşı çıktığını da vurguladı. Fransa, 2023'ün sonuna kadar Ulusal Meclis'e sunulması planlanan göç yasa tasarısıyla, konaklama, restoran, sağlık veya inşaat gibi temel sektörlerde oturum izni olmayan işçilerin çalışmasına olanak tanımaya hazırlanıyor.

Bu düzenlemelerle, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde işgücü açığının giderilmesi ve temel sektörlerdeki çalışma gücünün desteklenmesi hedeflenmektedir. Yabancı işçilerin daha kolay bir şekilde çalışabilmesi, ekonomik büyümeye katkıda bulunabilecekleri ve işverenlerin iş gücü taleplerini karşılayabilecekleri düşünülmektedir.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (154 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.