Fransa kapılarını turistlere açıyor!

Dünya turizmi yavaş yavaş hareketlenmeye başlıyor. Birçok ülke turistlere kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu ülkelerden biri olan Fransa, 9 Haziran’dan itibaren turist kabul etmeye başlayacak.

Koronavirüs salgını ile birlikte neredeyse bütün ülkeler turistlere kapılarını kapatmış, gelmek isteyen kişilere ise vize işlemlerini durdurmuştu. Ancak 2021 yazı için sayılı günler kala birçok ülke yeniden kapılarını açmaya başladı. Bu ülkelerden birisi de Fransa. Konu hakkında konuşan Fransa Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı Jean Baptiste Lemoyne yaptığı açıklamada, Fransızların bu yaz yurt dışına tatile gidebileceğini ancak onların ülke içinde kalmalarını tercih ettiğini söyledi. Ayrıca Lemoyne, 9 Haziran tarihinden itibaren ülkeye turist kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı.

FRANSA’DA 15 MİLYON 590 BİN KİŞİ AŞILANDI!

Öte yandan Fransa aşılama konusunda da hızlanan ülkelerden. Avrupa Birliği ülkeleri şubat ve mart döneminde aşı tedariki sorunu yaşamıştı. Sorunun çözülmesiyle birlikte Fransa’da hızlı bir aşılama süreci yürütüldü. Fransa Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, 27 Aralık 2020'den bu yana Kovid-19 aşısı yapılanların sayısı 15 milyon 590 bin 272'ye çıktı, bunlardan 6 milyon 441 bin 726'sına ikinci doz uygulandı.

YETİŞKİNLER 15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN AŞI OLABİLECEK

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hastalığı olan herkesin yarından itibaren aşı olabileceğini belirtti. Macron, 50 yaş üstü kişilerin 15 Mayıs ve yetişkinlerin hepsinin 15 Haziran'dan itibaren aşılanabileceğini duyurdu.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Fransa, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Fransa vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Fransa’da geçirmek için vize için Marin Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (199 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.