Fransa Türkiye’yi kırmızı listeden turuncu listeye indirdi

Fransa Türkiye ile ilgili önemli bir karar verdi. Fransa, Türkiye'yi seyahat kısıtlaması içeren kırmızı ülke listesinden çıkardı. Türkiye'den Fransa'ya gidenler için 10 günlük karantina zorunluluğu kaldırıldı.

Fransa Büyükelçiliği’nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Büyükelçilik’ten yapılan açıklamada, Türkiye'nin seyahat kısıtlamasını "kırmızı" bölgeden "turuncu" bölgeye geçtiğini duyurdu.

FRANSA TÜRKİYE İLE İLGİLİ KARARINI DEĞİŞTİRDİ.

Fransa Büyükelçiliği, alınan karar ile birlikte koronavirüs seyahat kısıtlamasında Türkiye'nin "kırmızı" listeden "turuncu" listeye geçtiğini duyurdu. Paris Büyükelçisi Ali Onaner sosyal medyadan, "Sağladığımız detaylı bilgiler sonucunda, Fransa seyahat kısıtlamaları listesinde kırmızıdan turuncuya geçtiğimiz az önce açıklandı Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim" paylaşımı yaptı. "Turuncu" listeye geçmeyle birlikte, ülkeye girişlerde uygulanan 10 günlük karantina uygulaması 7 güne düştü.

MASKE KULLANIMI VE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILACAK

Öte yandan, Fransa'da Kovid-19 vaka sayılarındaki düşüşün ardından bazı durumlar dışında açık alanlarda maske zorunluluğunun, 20 Haziran'dan itibaren de gece uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı açıklanmıştı.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Fransa, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Fransa vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Fransa’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (150 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.