Fransa Vizesi İçin Hesap Dökümü Neden İsteniyor?

Fransa vizesi için başvuru yapan kişilerden banka hesap dökümleri de talep edilmektedir. Fransa gibi özellikle Avrupa ülkeleri için vize başvurularında talep edilen evraklar arasında banka hesap dökümünün de yer aldığı görülüyor. Her yıl yüz binlerce kişi Fransa sınırlarına girdikten sonra vizeleri bitmiş olmasına rağmen geri dönmüyorlar. Fransa gibi ülkeler vize vermeden önce öncelikle kişilerin geri ülkelerine döneceklerinden emin olmak isterler. Kişinin hesap dökümlerinde meydana gelen hareketler de bu konunda bilgi verici olabilmektedir. Bunun yanı sıra seyahat boyunca insanların başlarına olumsuz durumlar gelebiliyor. Fransız yetkililer ülkelerini ziyaret edecek olan kişilerin seyahat süreci boyunca yeterli paraları olup olmadıklarından emin olmak istiyorlar. Tahmin edileceği üzere Fransa’ya gelmiş olmasına rağmen yeterli miktarda parası bulunmayan kişiler toplum içerisinde problem yaratabileceklerdir.

Bu sebeplerden dolayı da kişilerin yeterli miktarda maddi güce sahip olup olmadıklarını öğrenmek için vize başvuru sürecinde aktif bir şekilde kullanılan hesap döküm belgelerinin de ibraz edilmesi isteniyor.

Vize İçin Hesap Döküm Bilgileri Nasıl Hazırlanmalı?

  • Bankadan alınacak olan hesap döküm bilgilerinin aktif olarak kullanılan bir hesaba ait olması gerekiyor.
  • Vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınacak olan belgeler geçerlidir. Hesap döküm bilgileri içerisinde son 3 aya ait hareketlerin yer alması gerekiyor.
  • Hesap döküm hareketlerinin yer aldığı belge üzerinde banka görevlisinin ıslak imzası ve kaşesi olması isteniyor.
  • Tüm bunların yanı sıra hesabın içerisinde seyahatin finanse edebilecek kadar paranın olması gerekiyor.

Marina Vize Merkezi danışmanlarından konuyla alakalı merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.