Gine Vizesi İçin Sağlık Raporu Şartı

Gine vizesi için başvuru öncesinde kişilerden güncel sağlık raporu istenmektedir. Dünya tarihinin her döneminde olduğu gibi günümüzde de salgın riski devam ediyor. Küresel anlamda insanların dolaşımlarının artması sonucunda salgınların da büyük bir hızla yayıldığı görülmektedir. Salgın hastalıkların önüne geçilebilmesi için dünya genelinde birçok önlem alındığı görülmektedir. Özellikle sağlık sisteminin  gelişmemiş olduğu ülkelere girişlerde sağlık raporu veya uluslararası aşı karnesinin talep edildiği biliniyor. Gine Cumhuriyeti de ülkeye girişlerde sağlık sigortası isteyenler ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye’den Gana’ya gidebilmek için alınacak olan vizenin başvuru sürecinde konsolosluk tarafından bu rapor talep edilmektedir. Vize sürecinde istenen sağlık raporunun teslim edilmemesi durumunda vize başvurusu kabul edilmeyecek ve olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Tüm sağlık raporlarının kabul edilmediği ve konsolosluk tarafından bu konuda net kurallar koyduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Rapor alırken konsolosluk tarafından belirlenen detaylara dikkat edilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Gine Vizesi Sağlık Raporu Detayları

Gine vize başvurusunda sağlık raporunun kabul edilmesi için aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekmektedir. İşte detaylar;

  • Uluslararası aşı karnesi sağlık raporu olarak kabul edilmemektedir.
  • 3 aydan daha eski bir tarihe sahip olan sağlık raporları Gine Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.
  • Bulaşıcı hastalık yoktur raporu istenmektedir.
  • Bulaşıcı hastalık yoktur raporunun Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık ocakları, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınabilmektedir.

Marina Vize Merkezi belgeleri detaylı bir şekilde incelemekte ve kurallara uymayan sağlık raporlarını teslim etmeden önce tespit edebilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.