Hac ziyareti için aşı zorunluluğu getirildi!

Suudi Arabistan’dan Hac ziyareti ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Ülkenin Sağlık Bakanlığı 2021 yılında yapılacak Hac ibadeti için aşı yaptırılmasının zorunlu olduğunu duyurdu.

 

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’ndan Hac ibadeti ile ilgili açıklama yapıldı. Bakanlık 2021 Hac ibadeti için aşı olunmasının zorunlu olduğunu duyurdu.

 

SUUDİ ARABİSTAN SAĞLIK BAKANI’NDAN AÇIKLAMA!

 

Konu hakkında açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Tevfik el Rebia kararın koronavirüs ile mücadele kapsamında alındığı belirtti. Ayrıca Bakan Rebia, Mekke ve Medine başta olmak üzere ülkedeki tüm kutsal mekanlara sağlık görevlilerinin konuşlandırılacağını açıkladı. Hacılar Hac vazifesini yaparken olası bir sağlık sorunu ile karşılaşırsa kutsal bölgelerde konuşlanmış sağlık çalışanlarına başvurabilecek. Sağlık Bakanı Tevfik el Rebia’nın ayrıca hacılar için koronavirüs komisyonu oluşturulması için talimat verdiği belirtildi.

 

TÜRK VATANDAŞLARINA GİRİŞİ YASAKLADI!

 

Suudi Arabistan, salgın ile birlikte bir süre Kabe’yi kapaymış ve temizlik çalışmaları başlatmıştı. Ülke bu kararın ardından ülkede Hac vazifesini yapmak için gelen haclar için maske, mesafe ve hijyen şartı ile Kabe’yi açmıştı. Suudi Arabistan, şubat ayında ise aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülke vatandaşlarına ülkeye girişi yasaklamıştı. Suudi Arabistan’ın bu yıl temmuz ayında olması beklenen hac döneminde ülkelere kota ayırıp ayırmayacağı ise henüz belli olmadı.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (182 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.