Hava yolu çalışanlarının aşılanmasına başlanıldı!

Hava yolu taşımacılığında görülen koronavirüs vakalarının engellenmesi ve çalışanların salgından etkilenmemeleri için hava yolu çalışanlarının aşılanmalarına başlanıldı.

Alınan karar kapsamında Türk Hava Yolları ve Lufthansa şirketlerinin ortak kuruluşu olan SunExpress Hava Yolları personeli ile Pegasus Hava Yolları personellerine aşı uygulanmaya başlanıldı. Sağlık ve Turizm Bakanlıkları işbirliği ile turizm çalışanlarının aşılanmasına başlanılmıştı. Bu kapsama hava yolu çalışanları da eklendi. Bu kapsamda uçuşlarda görevli ekiplerin, uçakla ve yolcularla doğrudan teması olan çalışanların aşılanmasına başlanıldı. SunExpress Hava Yolu şirketi ayrıca, aşı olan uçuş ekiplerinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda 48 saat süreyle uçuşlarda görev verilmeyecek ve sağlık durumlarının yakından takip edilecek.

PEGASUS HAVA YOLLARI’NDA DA AŞILAMA BAŞLADI!

SunExpress Hava Yolları ekibi ile birlikte Pegasus Hava Yolları personellerinin de aşılanmasına başlanıldı. Uçuşlarda görev alan ve yolcularla temas eden personele kademeli olarak aşı uygulandı. Pegasus Hava Yolları, tüm dünyayı derinden etkileyen Kovid-19 pandemisiyle mücadeleye devam ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Pegasus Hava Yolları’nda görev yapan uçuş ekipleri için koronavirüs aşısı uygulaması başladı. Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yürütülen aşı uygulaması kapsamında aşı yaptıran Pegasus Hava Yolları uçuş ekipleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün genelgesine uygun olarak aşıyı takiben 48 saat uçuşlarda görev almıyor" denildi.

2021 YAZ AYI İÇİN TÜM ÜLKELER HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

2021 yaz ayında turizm ve seyahat konusunda tüm dünyada patlama yaşanacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda ülkeler hazırlıklarını sürdürüyor. Eğer bu yaz yurt dışına çıkma düşünceniz varsa şimdiden başvurmanız zaman açısından önem arz ediyor. Bu konuda Marina vize merkezi üzerinden vize başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (174 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.