Havacılıkta uçuştan sonra ödeme dönemi

Almanya Federal Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı, uçak bileti rezervasyonlarındaki ödemelerle ilgili değişikliğe gidiyor. Yapılacak değişiklikle yolcular, ödemeyi uçuştan sonra yapabilecek.

 

Almanya Tüketici Koruma Bakanlığı, uçuş iptali durumunda bilet masraflarının zamanında geri ödenmesi için havayolu şirketlerine dönük bir uyarı yayınladı. Hava Yolcu Hakları Yönetmeliğine göre, şirketlerin bilet iadesini yedi gün içinde ödemeleri gerekiyor.

Genellikle uçuş rezervasyonu yapılırken, müşteriler biletlerin ücretini öder. Tüketici Koruma Bakanlığı ise şimdi ön ödeme uygulamasını inceleyecek. Yapılacak incelemeyle birlikte, tüketiciler uçuş hizmeti sağlandıktan sonra ödeme yapabilecek. Federal Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, “Havayollarının yasal yükümlülüklerini yerine getireceğine dair açık bir beklentimiz var” dedi.

AirportHaber de yer alan habere göre Bakan Steffi Lemke'nin (Yeşiller) sözcüsü bir gazeteye verdiği demeçte konuyla alakalı olarak havayolu şirketlerinin yasal olarak geri ödeme süresi içinde müşterilerle ilgilenmek zorunda olduklarını söyledi. Aksi takdirde ön ödeme uygulamasının mevcut haliyle gözden geçirilmesi gerekeceğini belirtti.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (236 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.