Hindistan'da bu 15 turistik bölgeyi gezenlerin masrafları devlet tarafından karşılanacak

Hindistan hükümeti diğer ülkeler için de örnek sayılabilecek bir karara imza attı. Yapılan açıklamaya göre Hindistan’daki 15 tarihi bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin faturaları Hindistan devleti tarafından ödenecek.

Hindistan devleti, koronavirüs salgını sebebiyle büyük darbe alan turizm sektörünü canlandırmak amacıyla ülkede belirlediği 15 tarihi bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin tüm seyahat masraflarının devlet tarafından ödeneceğini açıkladı.

HİNDİSTAN HÜKÜMETİ FATURALARINIZI KARŞILAYACAK!

Hindistan Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamada 2023 sonuna kadar ülkenin kuzey güney tüm bölgelerini kapsayan bir turistik gezi güzergahı hazırladı. Buna göre, ülkede bakanlık tarafından belirlenen en az 15 noktayı ziyaret edip, seyahatiniz boyunca yaptığınız konaklama ve ulaşım giderlerini faturalarla ispatlarsanız, Yeni Delhi hükümeti bu masraflarınızı aynen iade edecek. Hindistan vizesi almanın koşulları nelerdir?

HİNDİSTAN HÜKÜMETİNDEN ÜLKENİ GEZ KAMPANYASI

Söz konusu uygulama Başbakan Narendra Modi'nin pandemi sebebiyle zarar gören sektörleri canlandırma amacıyla başlattığı Dekho Apna Desh (Ülkeni gez) adlı kampanya kapsamında başlatıldı.

ŞUANLIK YERLİ HALK VE ÜLKEDE BULUNAN YABANCILAR YARARLANABİLECEK

Seyahat kısıtlamaları olduğu için bu kampanyadan şimdilik Hindistan vatandaşları ya da bu ülkede oturumu olan göçmenler yararlanabilecek. Seyahat yasakları kalktıktan sonra yerli ve yabancı tüm turistlere açık olacak.

15 GÜZERGAH!

Yeni Delhi hükümetinin Hindistan'da belirlediği 15 güzergah ve harita üzerindeki konumları ise şöyle:

Kaziranga Ulusal Parkı

Mahabodhi Tapınağı

Kumarakom ve Vembanat Gölü

Mahabalipuram Anıtlar Grubu (UNESCO)

Hampi dini merkezi ve Virupaksha Tapınağı

Sultan Hümayun Türbesi

Amer Kalesi

Colva Sahil Köyü

Somnath Tapınağı

Taj Mahal Türbesi ve Fatehpur Sikri Tarihi Şehri

Ajanta Ellora kaya oyma Manastır ve Tapınağı

Kızıl Kale ve Kutub Minar (Minaresi)

Dholavira Arkeolojik Sit Alanı

Khajuraho Anıt ve Tapınaklar Bölgesi (UNESCO)

Konark Sun Tapınağı

 

4.8 / 5 (163 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.