Hollanda sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 23 Ocak’ta sokağa çıkma yasağı ilan eden Hollanda yasağın süresinin uzatıldığını duyurdu. Sokağa çıkma yasakları 15 Mart tarihine kadar devam edecek.

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağının süresi 15 Mart'a kadar uzatıldı. Hollanda koronavirüs ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağını üçüncü kez uzattı. Hollanda geçici hükümetinin Başbakanı Mark Rutte ve Sağlık Bakanı Hugo de Jonge birlikte düzenledikleri basın toplantısında, 21.00-04.30 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağının 15 Mart tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

RUH SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN GEVŞEMEYE GİDİLDİ!

Hollanda’daki durum hakkında konuşan Rutte, İngiltere’de ortaya çıkan mutasyona uğramış koronavirüsün Hollanda’da hızla yayıldığını ve muhtemel bir üçüncü dalga başlattığını belirtti. Rutte, vaka sayılarında artış görülmesine rağmen özellikle gençlerde ve yaşlılarda görülen yalnızlık hissindeki artış ve ruh sağlığındaki olumsuz etkilerin ortadan kalkması için bazı tedbirlerde gevşemeye gittiklerini kaydetti.

ASTRAZENECA AŞI TESLİM ŞARTLARINI SÜREKLİ DEĞİŞTİRİYOR!

AstraZeneca firmasının aşı tesliminde gecikme yaşatacağını belirten Sağlık Bakanı de Jonge, bu durumun her şeyi zora sokacağını belirtti. AstraZeneca'nın şartları değiştirmesinin sıkıntılı bir durum olduğunu belirten Jonge, "3-4 günde bir şartlar değişiyor, çıldırtıcı bir durum" ifadelerini kullandı.

HOLLANDA’DA BAZI KURALLAR ESNETİLDİ

Alınan yeni kararlara göre kademeli olarak açılan ilkokul ve kreşler 1 Mart'tan itibaren tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayacak. Orta öğretim okulları ve liseler ise haftanın bir günü yüz yüze eğitim yapacak. Orta öğretimde kurumları hangi gün yüz yüze eğitim yapılacağını kendisi belirleyecek ve bu süre en az 1,5 saat olacak. Sürücü kursları, berberler ve güzellik salonları gibi yakın temas gerektiren iş yerleri, müşteri sayısına ve hijyen kurallarına dikkat etmek kaydıyla 3 Mart tarihinden itibaren randevulu müşterilere hizmet vermeye başlayacak.

KAFE, RESTORAN, SİNEMA, MÜZE VE TİYATROLAR KAPALI KALMAYA DEVAM EDECEK

3 Mart itibarıyla mağaza ve dükkanlar, randevusu olan müşterilerini kat başına 2 kişiyi geçmeyecek şekilde 10 dakika boyunca içeri alabilecek. Yine 3 Mart itibarıyla 27 yaşın altındakiler takım sporlarına başlayabilecek. Evlere kabul edilebilecek misafir sayısı 1 kişiyle sınırlandırılmaya devam edecek. Kafe, restoran, sinema, müze ve tiyatrolar kapalı kalmaya devam ederken üniversiteler de online eğitime devam edecek. Hollanda'da 20 bin üyesi olan Kafe ve Restoranlar Derneği (KHN), kafe ve restoranların tekrar açılması ve daha fazla destek için hükümete karşı dava açmıştı. Hollanda vizesi için gerekli olan belgeler nelerdir?

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (230 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.