İngiltere 15 Nisan’da aşı pasaportuna başlıyor!

İngiltere aşı pasaportuna geçmek için gün sayıyor. İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre pilot uygulama 15 Nisan’da başlayacak.

İngiltere tüm ülkenin beklediği aşı pasaportu uygulamasına bu ay başlayacak. Aşı pasaportu pilot uygulaması 15 Nisan’dan itibaren geçerli olacak. Aşı pasaportu pilot uygulamasına 15 Nisan’da oynanacak FA Kupası Finali ile Wembley Stadyumunda başlanacak. Pilot uygulama kapsamında ayrıca Liverpool`daki 4 eğlence merkezine aşı pasaportu ile alımlar başlayacak. Konu hakkında tam bilgi paylaşılamazken tüm ülke gözlerini İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın yapacağı açıklamaya çevirdi. Başbakanı Johnson'ın yapacağı açıklama ile birlikte uygulamaların ayrıntıları belli olacak.

İŞLETMELER AÇILACAK, EĞLENCE MERKEZLERİ ZARARLARINI TELAFİ EDECEK!

Konuyla ilgili İngiliz Kabine Ofisi Bakanı Michael Gove açıklamalarda bulundu. Bakanı Michael Gove şu ifadeleri kullandı, "Eğlence sektörünün geçen yıldan itibaren uğradığı darbe göz önüne alındığında, işletmelerin daha erken açılmasına yardımcı olabilecek her şey dikkate değer olmalıdır."

SON 24 SAATTE 10 ÖLÜ 2 BİN 297 VAKA

Öte yandan koronavirüse karşı başarılı bir mücadele veren İngiltere ölüm oranlarını ciddi oranda düşürdü. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 10 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı 126 bin 836'ya yükseldiği belirtildi. Ülkede son 24 saatte 2 bin 297 vaka kaydedildiği ve toplam vaka sayısının 4 milyon 359 bin 388'e ulaştığı ifade edildi.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

İngiltere, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülke olarak ön plana çıkıyor. Ülkede yasakların kalkması ile birlikte turist kabulüne başlanacak. Ancak ülke Türk vatandaşlarından İngiltere vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini İngiltere’de geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (241 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.