İngiltere 3’ncü kez ulusal karantinaya giriyor! Vaka sayısında rekor!

İngiltere'de korona virüs ciddi bir ülke meselesi haline geldi. Ulusa seslenen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 3’üncü kez ulusal karantina uygulanacağını açıkladı.

Korona virüs salgını ve mutasyona uğramış korona derken İngiltere bir türlü durumu toparlayamadı. Ülkede hızlı bir şekilde vaka ve can kaybı artıyor. Son durumu açıklamak için ulusa seslenen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede 3'ncü kez ulusal karantina uygulanacağını duyurdu. Johnson, ulusal karantina kapsamında sokağa çıkma yasaklarının uygulanacağını açıkladı. Johnson, ulusal karantina kurallarının duyurulduğu andan itibaren yürürlüğe girdiğini ve çarşamba günü resmi olarak uygulanacağını belirtti.

İNGİLTERE'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK!

Ulusal karantina kapsamında İngiltere'de tüm mağazalar, restoranlar, spor salonları ve eğlence merkezleri gibi işletmeler kapatılacak. Mecburi ihtiyaçlar dışında ve egzersiz yapmak haricinde sokağa çıkmak yasaklanacak. Ulusal karantina sürecinde sokağa çıkma yasağı devam edecek.

İNGİLTERE'DE OKULLAR KAPANACAK!

Okullar yarından (çarşamba) itibaren tüm İngiltere'de kapatılacak. Başbakan Johnson, okullarda korona virüs tedbirlerinin tam olduğunu ve çocukların mutasyona uğramış korona virüs dahil salgından etkilenmesinin mümkün olmadığını belirtti. Johnson okulların kapatılmasının nedeni olarak okulların virüs aktarım merkezleri olabileceğini ifade etti. Johnson ayrıca, ücretsiz okul yemeği hakkı olan çocukların okullar kapalıyken bu haklarını almaya devam edeceğini ve yemeklerin çocuklara ulaştırılarak uzaktan eğitimin destekleneceğini açıkladı.

İNGİLTERE'DE AŞILAMA ÇALIŞMALARI

Korona virüs aşısı hakkında konuşan Başbakan Johnson, ilk doz aşının şubat ayına kadar öncelikli gruptaki kişilere yapılacağını açıkladı. Johnson, eğer vaka sayıları ve ölümlerde düşüş olursa şubat yarıyılından sonra okulların bölgesel ve kademeli olarak yeniden açılabileceğini belirterek, her şey yolunda giderse bazı kısıtlamaların da kaldırılabileceğini ifade etti. Başbakan Johnson, “Bilimin faydaları sayesinde sadece görünen sona değil, aynı zamanda oraya nasıl gideceğimizi de biliyoruz. Ama korkarım, şimdilik bir kez daha evde kalmalı, NHS’yi korumalı ve hayat kurtarmalıyız” dedi.

İNGİLTERE'DE EN YÜKSEK VAKA SAYISI GÖRÜLDÜ!

Ülkede son 24 saatte 58 bin 784 yeni vaka tespit edildi. Bu sayı pandeminin başlamasından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. İngiltere'deki toplam vaka sayısı böylece 2 milyon 713 bin 563’e yükseldi. Ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saat içinde 407 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı 75 bin 431’e yükseldi. İngiltere’de son 7 gündür günlük vaka sayısı 50 bin üzerinde seyrediyor. 

İngiltere vizesi nasıl alınır? İstenen belgeler nelerdir?

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (216 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.