İngiltere’de bilet satışına sınırlama!

İngiltere'nin en yoğun havalimanında radikal bir karar alındı.

Biriken bagajlarla gündeme gelen ülkenin en yoğun havalimanı Heathrow'da radikal bir karara imza atılarak, ilk kez yolcu sayısına günlük sınırlama getirildi. Hava yolu firmalarından, yaz mevsiminde düzenleyecekleri seyahatlerin daha fazla kesintiye uğramasını önlemek için önümüzdeki iki ay boyunca bilet satışını durdurmaları istendi. Karara göre, 11 Eylül'e kadar Heathrow'dan günlük yapılacak kalkışlarda 100 binden fazla yolcu uçamayacak. Aksi halde yolcuların daha uzun beklemeler ve son dakika iptalleriyle karşı karşıya kalabileceği uyarısı yapıldı. Financial Times'ın aktardığına göre, koronavirüs salgınından bir gün önce 125 bin giden yolcuyu ağırlayan havalimanı, personel sıkıntısından etkileniyor.

"YAZ BİLETLERİ SATIŞINI DURDURMALARINI İSTİYORUZ"

Heathrow Havalimanı İcra Kurulu Başkanı John Holland-Kaye, "Yolcular üzerindeki etkiyi sınırlamak için hava yolu ortaklarımızdan yaz biletleri satışını durdurmalarını istiyoruz." dedi. British Airways'in eski lideri ve şu anda Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Başkanı olan Willie Walsh, hava yollarına bilet satışını durdurmalarını söylemenin “gülünç” olduğunu kaydetti. Walsh, "Hava yolları, Heathrow'un öngördüğünden daha güçlü trafik tahmin ediyor. Kesinlikle yanlış anladılar." diye konuştu. Heathrow'un bu yaza ilişkin programına göre günde ortalama 104 bin giden yolcu var. Bu da alınan son karar doğrultusunda yüzlerce uçuşun iptal edileceği anlamına geliyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 (226 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.