İngiltere’de tatil 19 Temmuz’a kaldı!

İngiltere'de 21 Haziran'da ilan edilmesi beklenen normalleşme, bu sefer de 19 Temmuz'a ertelendi. İngiltere planları yapan Türk vatandaşları da 19 Temmuz’u bekleyecek.

Seyahat sektörünün koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesi için 21 Haziran'ı beklediği İngiltere'de, sektörü hayal kırıklığına uğratan bir gelişme daha yaşandı.

‘’YEŞİL, SARI VE KIRMIZI LİSTELERE İLİŞKİN YÖNERGELERİ TAKİP EDİN’’

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kısıtlamaların gevşetilmesinin 4 hafta ertelendiğini duyurdu. Johnson, ülkede yayılmaya başlayan koronavirüsün delta varyantı nedeniyle yürürlükte olan üçüncü aşama kısıtlamaların bir ay daha süreceğini açıkladı. Kısıtlamaların 19 Temmuz'u aşmayacağından emin olduğunu kaydeden Boris Johnson, yurt dışı tatillerin ne olacağı sorusuna ise, ''Yurt dışı seyahatlerde en önemli nokta, yeşil, sarı ve kırmızı listelere ilişkin hazırlanan yönergeleri takip etmek. Bu aşamada başka bir şey söylemek istemem'' dedi.

‘’ETKİLENEN SEKTÖRLERİN DESTEKLENMESİ ZORUNLU’’

İngiliz seyahat endüstrisi ise, kısıtlamaların uzatıldığı ülkede sektörlerin desteklenmesi çağrısı yaptı. İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Mark Tanzer, ekonominin tüm unsurlarıyla açılmasında yaşanacak gecikmenin, bu gecikmeden etkilenen sektörleri desteklemeyi zorunlu kıldığını ifade etti.

LÜBLİYANA’YA UÇUŞLAR BAŞLADI

SunExpress bu yaz Antalya’dan Slovenya’nın başkenti Lübliyana’ya direkt tarifeli uçuşlarına başlıyor. SunExpress, 18 Haziran itibarıyla Antalya’dan karşılıklı seferlerle sunacağı yeni dış hat destinasyonu Lübliyana’ya haftada iki kez, Pazartesi ve Cuma günleri uçuş gerçekleştirecek. SunExpress, Antalya’dan bu yaz dış hatlarda 6, iç hatlarda ise 2 yeni destinasyon sunuyor. Havayolu yeni uçuşlarla beraber merkezi Antalya’ı dış hatlarda 38, iç hatlarda ise toplamda 10 noktaya bağlıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (208 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.