İngiltere’de vaka sayıları düşüşe geçti!

İngiltere’de yapılan koronavirüs vaka araştırmasına göre ocak ve şubat aylarında salgın düşüşe geçti. Alınan kararlara göre 17 Mayıs’ta ülkede normalleşme başlayacak ve İngiltere kapılarını Türk turistlere yeniden açacak.

 

 İngiltere’de Imperial College tarafından gerçekleştirilen koronavirüs araştırmasına göre 4 ile 23 Şubat tarihleri arasında 165 bin kişiden rasgele alınan sürüntü örneklerinin yüzde 0,5’nde koronavirüs tespit edildi. Aynı araştırma ocak ayında da gerçekleştirilmiş ve oranın 1,57 olduğu açıklanmıştı. Öte yandan hükümet tarafından yapılan açıklamalarda da vaka ve hastaneye yatış sayılarında ciddi düşüşler gözlemdi.


AŞILAMANIN VAKA DÜŞÜŞLERİNDE ETKİLİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK İÇİN ERKEN!


Öte yandan sonuçları açıklayan Imperial College, vaka düşüşlerinde aşılamanın etkili olduğunu söylemek için erken olduğunu belirtti. Araştırma ekibinde yer alan Prof. Steven Riley aşılama programında en iyi sonucu elde edebilmek için virüsün yayılımının en düşük seviyelerde tutulması gerektiğine dikkat çekiyor.


TOPLU TAŞIMADA SALGIN RİSKİ!


Ocak ayında yapılan aynı araştırmada vaka sayılarının başkent Londra’da yüzde 80 oranında düştüğü tespit edilmişti. Araştırmanın bir diğer sonucu ise çalışan gruplarının enfeksiyon riski üzerine oldu. Sağlık, bakımevi, eğitim ve kreş çalışanlarının enfeksiyon oranında yüksek riske sahip olduğu ifade edilen araştırmaya göre, toplu taşıma çalışanları en yüksek enfeksiyon riskine sahip. Buna göre toplu taşımada çalışan kişiler, diğer işçilere göre iki kattan daha fazla enfeksiyon riski altında. Evde çalışanların ise virüse yakalanma olasılığı en düşük. Yapılan araştırmada ülkedeki etnik gruplar arasında en yüksek enfeksiyon seviyesinin Bangladeşlilerde görüldüğü ortaya çıktı. İngiltere vizesi için istenen evraklar nelerdir?


ÜLKEDEKİ 200 KİŞİDEN 1’İ ENFEKTE

 

İngiltere bir yandan salgın ile mücadele ederken bir yandan da normalleşmek için gün sayıyor. Takvimin işlemesi ile birlikte ülke sınırlarını Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelere açacak. İngiliz Başbakanı Boris Johnson’ın yaptığı açıklamada okullar 8 Mart’ta açılacak. Öte yandan Birleşik Krallık'ta 20 milyondan fazla insan aşıların ilk dozunu oldu. Hedef ise Nisan ortasına kadar 50 yaşın üzerinde herkesin aşılanması. Ardından da 40 ve sonra da 30'lu yaşlarındaki insanların aşılanması amaçlanıyor. Virüsün yayılımı kısıtlamalar sebebiyle üçte iki oranında azalmış olsa da ülkede hala her 200 kişiden biri enfekte halde.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (174 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.