İngiltere’deki mutant korona yine mutasyona uğradı!

İngiliz bilim insanları mutant koronavirüsün yeniden mutasyona uğradığını açıkladı.

Kent bölgesinde tespit edilen ve hızlı bir şekilde tüm İngiltere’ye yayılan yeni mutasyonun Brezilya ve Güney Afrika’daki mutasyona benzer özellikler gösterdiği açıklandı. Yapılan açıklamanın ardından İngiltere korona virüs aşılarının etkili olup olmayacağını tartışıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar aşıların etkili olacağı görüşünde.

YENİ SEYAHAT YASAKLARI UYGULAMAYA KONULDU!

106 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği İngiltere’de mutasyona uğramış koronavirüs yeniden mutasyona uğradı. Bu varyantın Brezilya ve Güney Afrika’daki mutasyona uğramış koronavirlerin özelliklerini taşıdığı belirtiliyor. Virüsün Güney Afrika varyantı için açıl test programı başlatılırken yeni seyahat yasakları devreye kondu.

GÜNEY AFRİKA MUTASYONUNA BENZER ÖZELLİKTE!

İngiliz bilim adamları, Güney Afrika’da tespit edilen E484K mutasyonunun İngiltere’de çok az görüldüğüne vurgu yapıyor. Herkes yeniden mutasyona uğrayan virüsün E484K mutasyonuyla nasıl benzerlik gösterdiğini merak ediyor. Bilim insanlarına göre, bu durum bu varyantın tüm versiyonlarında mutasyon olduğu anlamına gelmiyor. Yeni varyantların ortaya çıkması ya da bunların değişmeye devam etmesi beklenmedik bir şey değil. Tüm virüsler, çoğalırken mutasyona uğruyor.

TEK ŞANSLARI KARANTİNA

Leicester Üniversitesi'nden virüs uzmanı Dr. Julian Tang, yaşanan durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Mutasyonlu virüsün kurallara uyularak daha fazla kişiye bulaştırılmaması gerektiğini belirten Tang, karantinanın bu konuda hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Dr. Tang, "Aksi halde virüs sadece yayılmaya devam etmez evrim de geçirir. Virüsün yayılması, yeni ortaya çıkan varyantlar için bir 'erime potası' olur" dedi.

MODERNA AŞISI İŞE YARIYOR

Bazı araştırmalar, E484K'nın virüsün antikorlar olarak bilinen bağışıklık sisteminden kaçmasına yardım edebileceğine işaret ediyor. Fakat Moderna aşısının ilk sonuçları, aşının bu mutasyonun görüldüğü varyantlarda da etkili olduğunu gösteriyor. Ancak bağışıklık tepkisinin eskisi kadar güçlü ya da uzun süreli olmayabileceği vurgulanıyor. Yakında onay alması beklenen Novavax ve Janssen'in aşılarının da koruma sağlayabileceği belirtiliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (152 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.