İngiltere kapılarını 21 Haziran'da açmaya hazırlanıyor!

Koronavirüs pandemisi ardından da mutant korona salgını yüzünden zor günler geçiren İngiltere, uzun süreli kapanmaya gitmiş ancak bu sefer de ekonomik yönden sorunlar yaşamaya başlamıştı. Yaşanan uzun sürecin tüm vatandaşları derinden etkilediğini belirten Britanya Başbakanı Boris Johnson çıkış için yol haritasını açıkladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgını nedeniyle Britanya bölgesinde uygulanan yasakların ve kısıtlamaların planlı bir şekilde kaldırılacağını açıkladı. Vatandaşlara uyarılarda bulunan Boris Johnson, yasakların kaldırılmasının ardından kurallara uyulmaz ve rehavete kapılırsa İngiltere ekonomisi için geri dönüşü olmayan olumsuz etkiler yaşanacağını belirtti. Johnson, bu nedenle açılma döneminde de kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

BRİTANYA'DA 17.5 MİLYON KİŞİ AŞILANDI

İngiliz parlamentosunda açıklamalarda bulunan Başbakan Johnson, büyük bir tehdidin kapıda olduğunu ancak kısıtlamalarında ekonomiye ciddi zararlar verdiğini söyledi. Ulusal Sağlık Sistemi'nin Birleşik Krallık ’ta 17.5 milyon kişiye aşı yaptığını açıklayan Johnson, yaza kadar bu sayının üst sıralara çıkartılması gerektiğini belirtti.

“YOLUN SONU GERÇEKTEN UFUKTA BELİRDİ”

Gidişatı ancak aşılama kampanyasındaki hız ile olumluya çevirebileceklerini belirten Johnson, "Bugün yolun sonu gerçekten ufukta belirdi. Bu sefil yılın ardından gelecek olan bahar ve yaz çok farklı geçecek ve bugün içinde bulunduğumuz manzarayla kıyaslanmayacak kadar iyi olacak" diye umut verdi. Koronavirüs 2020 yılının mart ayından itibaren ülkede hızlı bir şekilde yayılıyor. 2021 yılının ocak ayı itibariyle kendini gösteren mutant korona da bu hıza ciddi oranda destek verdi. İngiltere’de insanlar aylardır sokağa çıkma yasaklarında hayatlarını sürdürüyor. Birçok firma ve şirket bu nedenle iflasın eşiğine geldi. Sektör ve vatandaş İngiliz hükümetinden maddi destek istiyor. İngiltere vizesi nasıl alınır?

NORMALLEŞMENİN İLK ADIMI 8 MART’TA BAŞLIYOR

Normalleşmeye geçişte önceliği 8 Mart'ta okulların açılmasına veren Başbakan, dışarda en asgari düzeyde sosyalleşmeye izin verileceğini de vaat etti. Yol haritasının 4 aşamalı olduğunu, her aşamanın arasında 5 hafta süre olacağını açıklayan Muhafazakar Parti lideri, kısıtlamaların çoğunun kalkacağı son aşamaya en erken 21 Haziran'da geçilebileceğini duyurdu. Koronavirüsün durmadan her yerde çıkan mutasyon geçirmiş varyantlarının eldeki aşılardan etkilenip etkilenmediği tartışmasında 'bunları her halükarda yenecek şekilde aşıların takviye edildiği ve her şeyin yolunda gittiği' mesajını verdi. İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda bölgelerindeki yönetimlerin de gelecek aylarda kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

 Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (179 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.