İngiltere koronavirüs tedbirleri kapsamında otel karantinası başladı!

Mutasyona uğramış koronavirüs ile uğraşan İngiltere geçtiğimiz günlerde aldığı otel karantinasına başladı. Ülkenin belirlediği 33 ülkeden gelen turistlere zorunlu otel karantinası uygulanacak.

İngiltere koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı yeni kararları bugün yürürlüğe koydu. Alınan karara göre ülkenin belirlediği 33 ülkeden İngiltere’ye giden turistler ile İngiliz ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere'de oturum izni olan yabancılara 10 gün otel karantinası uygulanacak. Portekiz, Brezilya ve Güney Afrika gibi mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilen ülkeler bu 33 ülkenin arasında.

KARANTİNADA OLANLAR OTEL PARASINI KENDİSİ ÖDEYECEK

Belirlenen 33 ülkeden gelen turistler ile İngiltere, İrlanda vatandaşları ve İngiltere'de oturum izni olanlar yabancılar İngiltere’ye seyahat yapmadan önce rezervasyon yapacak. Rezervasyon ile birlikte 1750 pound belirtilen hesaba yatırılacak. Söz konusu tutara 10 günlük konaklama, yeme-içme ve karantinanın ikinci ve sekizinci günlerinde yapılacak iki PCR testi de dahil. İngiltere vizesi nasıl alınır?

KARANTİNAYI İHLAL EDENLERE 10 BİN PAUND CEZA

Odaya ekstra bir yetişkin (Sevgili veya karı koca) veya 12 yaş üstü çocuk eklenecekse 650 pound, 5-12 yaş arasındaki çocuklar için ise 325 pound ek ödeme yapılacak. Karantina kurallarına uymayan veya ihlal edenler 5-10 bin pound arasında para cezası ödeyecek. Kırmızı listedeki ülkelerden üçüncü ülkeler üzerinden seyahat ederek yanlış beyanda bulunanlar ise 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. İngiliz Sağlık Bakanı Matt Hancock, yeni varyant nedeniyle hükümetin seyahat kısıtlamaları konusunda daha ileri adımlar atmak zorunda kaldığını belirtti. Yaklaşık 5 bin oda hazır, 58 bin oda yedekte bekliyor.

OTELLER VE ODALAR HAZIR!

İngiliz Sağlık Bakanı Matt Hancock, alınan yeni karantina kuralları gereği 16 otel ve 4 bin 963 oda için anlaşma yaptıklarını ve 58 bin odanın da hazırda bekletildiğini belirtti. Hancock, otel karantinasının mutasyonlu virüsün ülkede yayılmasının önünde yeni bir güncellik katmanı sağlayacağını kaydetti. Hancock, karantinanın ülkedeki aşılama programını korumak için de önemli olduğuna dikkat çekti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (152 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.