İngiltere'nin yeşil listeye alması beklenen ülkeler paylaşıldı!

Türk vatandaşları İngiltere’den iyi haber bekliyor. Ancak bu beklenen haber yakın vadede gelecek gibi değil. İngiltere'den yeni seyahat güncellemesi beklenirken beklentilerin fazla yüksek tutulmaması konusunda uyarı yapıldı. Ayrıca yeşil listeye gireceği öngörülen ülke isimleri paylaşıldı.

Birçok ülke Türk vatandaşlarına kapılarını açtı. Ancak Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden birisi olan İngiltere henüz mutlu haberi paylaşmadı. The Times Gazetesi tarafından yayınlanan haberle, bu hafta uluslararası seyahatlerde büyük bir açılmaya gidileceği yönündeki beklentiler yerini bir kez daha düş kırıklığına bıraktı. Gazetenin haberinde, sarı listeden yeşil listeye alınacak ülke sayısının iki elin parmağını geçemeceği ifade edildi. Gazetenin hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, İngiltere'ye girişte yolcuların karantinadan muaf tutulduğu yeşil listeye az sayıda ülke girecek.

İNGİLİZ BAKANLAR AÇILMAYA UZAK

Birçok ülke vaka sayısı düşük olan ülkelere kapılarını açarken gazeteye konuşan konuya yakın bir kaynak, “Bilim, çok sayıda ülkeyi yeşil listeye eklememiz gerektiğini söylüyor. Ancak bazı bakanlar farklı bakış açısına sahip” ifadelerini kullandı.

AĞUSTOS AYINDA AÇILACAK İDDİASI

Hükümetin sarı listedeki ülkelerden gelenleri 10 günlük karantinadan muaf tutmayı hedefleyen bir planı açıklamaya hazırlandığını yazan gazete, bunun için temmuz ayının erken olduğunun düşüldüğünü, söz konusu planın yeterli sayıda insanın aşılanacağı ağustos ayında açıklanacağını yazdı.

14 ÜLKENİN YEŞİL LİSTEYE GİRMESİ BEKLENİYOR

Times'ın bildirdiğine göre İngiltere, aralarında Barbados, Malta, Fas, Polonya, Meksika, Balear Adaları, Almanya, İtalya, Hırvatistan ve ABD'nin de bulunduğu 14 ülkeyi sarı listeden yeşil listeye alacak.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

İngiltere, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından İngiltere vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini İngiltere’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (217 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.