İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye uçuşları başlıyor!

Koronavirüs sürecinde Türkiye’ye kapılarını kapatan Avrupa ülkeleri yavaş yavaş kapılarını yeniden açmaya başlıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor. Otoritelerimizce alınan karara istinaden son 72 saatte yapılan PCR testi negatif olmak kaydı ile İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye yolcu gelişine müsaade edilecektir" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs sürecinde ülkeler kapılarını kapatırken hava yolu ve kara yolu taşımacılığı durma noktasına gelmişti. Ancak salgın konusunda önemli başarılar elde eden Avrupa ülkeleri kapılarını yavaş yavaş yeniden açıyor. Konu hakkında konuşan Türk Hava Yolları(THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, yetkili otoritelerce alınan karar doğrultusunda İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşların yeniden başlatılacağını duyurdu.

İNGİLTERE VE DANİMARKA’DAN TÜRKİYE UÇUŞLARI DURDURULMUŞTU

Koronavirüs pandemisini önlemek için Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ortak aldığı karar kapsamında İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar yapılamıyordu. Konu hakkında sosyal medyadan paylaşımlarda bulunan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor" ifadelerini kullandı.

“İNGİLTERE VE DANİMARKA'DAN YOLCU GELİŞİNE İZİN VERİLECEKTİR”

Ekşi, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor. Otoritelerimizce alınan karara istinaden son 72 saatte yapılan PCR testi negatif olmak kaydı ile İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye yolcu gelişine müsaade edilecektir. Lütfen seferlerimizi takip ediniz."

HİNDİSTAN'DAN GELENLERE 14 GÜNLÜK KARANTİNA

Öte yandan, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kararı doğrultusunda yine koronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren Hindistan'dan Türkiye'ye gelecek yolcular için de son 72 saat içinde negatif PCR testinin ibraz edilmesinin yanı sıra, valiliklerin belirleyeceği yerlerde 14 gün süreyle karantina uygulanacağı öğrenildi. Alınan karar, son 10 gün içerisinde Hindistan'da bulunmuş ve Türkiye'ye gelen tüm yolcular için uygulanacak.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

İngiltere, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından İngilterevizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini İngiltere’de geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (222 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.