İngiltere vize ücretlerine zam yapmaya hazırlanıyor

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın temmuzda yaptığı açıklamaya göre, 4 Ekim'den itibaren Birleşik Krallık vizesi başvuru ücretlerinde artış yaşanacak. Bu artış, öğrencilerden turistlere kadar birçok kategoriyi kapsıyor.

 

Bu zammın sebebi, ülkenin yeni Elektronik Seyahat İzni vize programı öncesinde gelmesi. Başvuruda bulunacak herkes için geçerli olacak bu yeni ücretlerle, altı ay veya daha kısa süreli ziyaretçi vizeleri için fiyat 15 Sterlin artarak 115 Sterlin olacak. Uzun süreli ziyaretçi vizeleri ve öğrenci vizeleri için de ücretlerde artış yaşanacak. Örneğin, Birleşik Krallık'ta eğitim alacak olanlar için vize başvuru ücreti 490 Sterlin olacak.

Ancak, transit vizeler için herhangi bir fiyat artışı beklenmiyor. Bu yeni ücretlerin 4 Ekim'den itibaren uygulanması parlamentonun onayına bağlı.

Peki, neden bu ücret artışları? Başbakan Sunak, vize başvuru maliyetlerinin artacağını, kamu sektörü maaş zammını karşılamak için bu adımın atıldığını açıkladı. Sunak, bu değişiklikle 1 milyar Sterlinin üzerinde gelir elde edilmesini beklediğini belirtti.

Bununla birlikte, Sağlık Göçmenlik Sağlık Ek Ücreti'nin de artırılması planlanıyor. Fakat İçişleri Bakanlığı, bu değişikliğin kış aylarına dek gerçekleştirilmeyeceğini ifade ediyor. Yeni ücret artışı, vatandaşlık başvuruları da dahil olmak üzere birçok vize kategorisini etkileyecek. Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

 

4.8 / 5 (239 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.