İngiltere'ye seyahat edecekler için negatif korona virüs testi zorunlu oldu!

İngiltere, 17 Ocak tarihinden itibaren yurt dışından ülkeye gelecek kişiler için seyahatten 72 saat önce alınmış negatif korona virüs testi zorunluluğu getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, düzenlediği basın toplantısında İngiltere vizesi için negatif korona virüs testi zorunluluğu getirildiğini ve bu zorunluluğun 15 Şubat tarihine kadar devam edeceğini açıkladı.  İngiltere negatif korona virüs testi uygulamasından önce belirlediği bazı ülke vatandaşlarına karantina uygulamıyor diğer ülkelerin vatandaşlarına ise 10 gün karantina uyguluyordu. Alınan yeni kararla birlikte karantinadan muafiyet tüm ülkeler için kaldırılmış oldu.  Yeni uygulamayla İngiltere'ye giriş yapan herkese 10 gün boyunca karantina uygulanacak. İsteyenlere karantinanın 5'nci gününde ücret karşılığında korona virüs testi uygulanacak. Eğer test negatif sonuçlanırsa karantina zorunluluğu ortadan kalkacak.

EK OLARAK NEGATİF KORONA VİRÜS TESTİ İSTENİYOR

Öte yandan İngiltere'ye girmek için seyahatten 72 saat önce alınmış negatif korona virüs testi gösterilmek zorunda. Negatif korona virüs testi olmayanların İngiltere'ye girişi kabul edilmeyecek. Johnson, alınan kararın yeni korona virüs türlerinin yarattığı tehlikeye karşı koruma amaçlı olduğunu ifade etti. Johnson, "Nüfusu korumak için her gün yeni adımlar attığımız bu dönemde böylesine ek önlemler almak hayati önem taşıyor" ifadelerini kullandı. Johnson düzenlediği basın toplantısında ayrıca sınır güvenliğine yönelik geniş kapsamlı önlemlerin de alınacağını belirtti.

İNGİLTERE UÇUŞLARI DURDURDU

Brezilya'da keşfedilen yeni korona virüs türü nedeniyle İngiltere, Brezilya'dan, Güney Amerika ülkelerinden ve Portekiz'den olan uçuşları durdurdu.  Bu ülkelerde bulunan İngiltere ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere'den oturma izni alan bu ülke vatandaşlarının İngiltere'ye gelebileceği ancak 10 gün karantinada kalacakları açıklandı. İngiltere ve Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni korona virüs varyantları nedeniyle birçok ülke de bu ülkelere karşı seyahat yasağı başlatmıştı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (228 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.