İngiltere’ye seyahat için gözler 19 Temmuz’da

İngiltere sarı listedeki ülkelerle ilgili kararını bu hafta açıklıyor. Öte yandan gözler 19 Temmuz’da.

İngiltere'de bakanların, her iki aşıyı da olmuş insanların dönüşte karantinaya girmeden yurt dışına seyahat ermesine izin verecek düzenlemeyi, en kısa süre detaylandırmalar talep edildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın her iki aşıyı da olmuş insanların sarı listedeki ülkelerden dönüşte karantinaya girme ihtiyacını ortadan kaldırmak için turizm sektörü ile çalışmaya hazır olduklarını açıklaması sektör tarafından pozitif karşılandı. Planlamaya göre, sarı listedeki ülkelerden dönenler aşı sertifikalarını veya negatif PCR test sonuçlarını göstermeye devam edecek ve sınırlardaki sıkı kontrol sürecek.

19 TEMMUZ’DA KISITLAMALAR KALKIYOR

Boris Johnson, Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'ın bu perşembe günü konuyla ilgili detayları paylaşacağını belirtti. Johnson'ın açıklaması, 19 Temmuz'da sona erecek kısıtlamaların detaylarının paylaşılmasının hemen ardından geldi. 19 Temmuz İngiltere'de 'özgürlük günü' olarak adlandırıldı.

TÜRKİYE HALA KIRMIZI LİSTEDE

İngiltere'de şu anda kırmızı listede bulunan Türkiye, sarı listeye geçmediği sürece yeni uygulamadan yararlanamayacak. Yapılacak seyahat güncellemesinde Türkiye'nin sarı listeye alınması durumunda, İngiltere'den Türkiye'ye dönük ciddi bir talep oluşması bekleniyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (198 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.