İngiltere'ye seyahatlerde otel karantinası zorunlu oluyor!

İngiltere kendi vatandaşları da dahil olmak üzere bazı ülkelerden gelen kişilere 10 gün süre ile otel karantinası uygulamayı tartışıyor. Mutasyona uğramış korona virüsten kurtulmak isteyen ülke her türlü önlemi masaya yatırmış durumda.

Korona virüs salgınında kontrolü kaybetmiş olan İngiltere her türlü önlemi masaya yatırıyor. Son alınan karar konusunda İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın açıklama yapması bekleniyor. İngiliz basınına yansıyan kararlara göre ülke bazı ülkeleri riskli kategorisine aldı. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelen kişiler kendi vatandaşları dahi olsa otel karantinası uygulanacak. 10 gün süre ile otelde kalacak olan bu kişilerin masrafları yine kendileri tarafından ödenecek.

RİSKLİ ÜLKE VATANDAŞLARINA VİZE YOK!

Hali hazırda İngiltere yüksek riskli ülkeler listesinde bulunan ülkelere zorunlu haller dışında İngiltere vizesi vermiyor. Yeni açıklanacak uygulamanın daha çok İngiltere vatandaşları ve oturma izni bulunan yabancılar için geçerli olacağı belirtiliyor.

ZORUNLU KARANTİNA HANGİ ÜLKELERİ KAPSAYACAK?

İngiltere mutasyona uğramış korona virüs yüzünden zor anlar yaşıyor ve daha fazla mutasyona uğramış korona virüs türünün ülkeye girmemesi için uğraşıyor. Bu kapsamda daha çok mutasyona uğramış yeni türlerin görüldüğü ülkelerden gelerek İngiltere'ye giriş yapan kişilere bu zorunluluk uygulanacak. Bu ülkelerin başında Güney Amerika ülkeleri, Brezilya, bazı Afrika ülkeleri ve Portekiz geliyor.

MUTASYONA UĞRAMIŞ KORONA VİRÜS PANİĞİ!

Korona virüsün farklı mutasyonlarının görüldüğü Güney Afrika ve Brezilya'dan İngiltere'ye girişler zaten durdurulmuş durumda. Bu ülke vatandaşlarına İngiltere vizesi verilmiyor. Portekiz'in ise Brezilya uçuşlarının çoğunun başkenti Lizbon üzerinden gerçekleşmesi nedeniyle listeye alınacağı belirtiliyor. Diğer zorunlu karantina uygulanacak ülkelerin listesi ise İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın açıklamasından sonra belli olacak.

OTEL KARANTİNASI TÜM ÜLKELERİ KAPSASIN!

İngiltere hükümetinde yer alan başta İçişleri Bakanı Piri Patel'in bulunduğu birçok bakan otel karantina uygulamasının tüm ülkeler için geçerli olmasını istiyor. Sadece bazı ülkeler için uygulamanın geçerli olmasının bir anlam ifade etmeyebileceği belirtiliyor. Bu teklif de Başbakan Boris Johnson'ın da katılacağı Covid-19 Komitesi toplantısında değerlendirilecek.

KORONA VİRÜS TESTİ ZORUNLULUĞU!

Avustralya ve Yeni Zelanda, bir süredir ülkeye gelenleri belli bir süre otellerde karantina altında tutuyor. İngiltere'ye günde yaklaşık 10 bin kişi geliyor. Başkent Londra'nın en büyük havalimanı Heathrow'un çevresindeki otellerin yatak kapasitesinin de 10 bin civarında olduğu belirtiliyor. Halen İngiltere'ye gelenlerden, en geç 72 saat içinde yapılmış korona virüs testi getirmeleri isteniyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul
Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com

4.8 / 5 (210 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.